1 червня в Музеї історичних коштовностей відкривається виставка українського ювеліра Станіслава Дрокіна.
Станіслав Дрокін існує поза медійним радаром, живе у Харкові та спеціалізується на виготовленні одиничних прикрас, які потребують багато технічного вміння та професійного завзяття. Художник і дослідник водночас, він експериментує з класичними та сучасними технологіями. Це дозволяє йому створювати складні об'ємні вироби, які балансують між фантазуванням та імітацією живої натури.
Важливим результатом його творчих пошуків стали експерименти з методу гібридного (подвійного) лиття. Подібний метод біметалевого лиття існував у Давній Індії і називався ганга-джамна (ganga-jumna), також його використовували у скіфські часи та в Давньому Китаї.
Твори майстра регулярно здобувають відзнаки міжнародних ювелірних конкурсів: наприклад, Saul Bell Design Award 2020 (Альбукерке, США) та Artistar Jewels 2018 (Мілан, Італія). Прикраси-переможці та інші вироби Дрокіна будуть презентовані на першій персональній виставці художника.
Кураторка виставки "Станіслав Дрокін — ДНК автора" Ірина Удовиченко, старша наукова співробітниця музею, намагається показати, як саме творчість сучасного ювеліра відображає сталість технічної майстерності та естетичний спадок.
Більше про виставку можна дізнатися тут.
Читайте також: Росселліні, ЛГБТ-активізм, скандинавське кіно: 11 фільмів кінофестивалю "Молодість—2021".