Саме Шептекіта започаткував певну шкалу мистецьких орієнтирів, яка визначила мистецькі засади Молодого театру
Після тяжкої хвороби пішов із життя Народний артист України Валерій Шептекіта. Про це повідомив заслужений журналіст України Олег Вергеліс на своїй сторінці в мережі Facebook.
Вергеліс розповів, один із фундаторів Молодіжного театру помер через коронавірус. «Він був репертуарним символом цього театру протягом декількох десятиліть… Світла пам'ять…», – написав Вергеліс.
Шептекіта народився 20 грудня 1940 року в місті Тлумач Івано-Франківської області. У 1967 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого.
Працював у театрах Рівного, Донецька, Сум, Чернівців, Львова. За цей час у його творчому доробку налічувалося десь 120 яскравих ролей. У Молодий театр прийшов досвідченим актором. Він, фактично, є його засновником.
Саме Шептекіта започаткував певну шкалу мистецьких орієнтирів, яка багато в чому визначила мистецькі засади Молодого театру.
Вільно володіючи всіма барвами образотворчої палітри, пластикою та технікою, він створює характери від побутових до гостро-характерних, від гротескових до поетичних. Йому була властива достовірність, любов до рідного слова, тонке відчуття жанру, його роботи відзначаються ориґінальністю трактування, глибиною задуму, виразністю зовнішнього малюнку.
Шептекіта також знімався в таких фільмах: «Гуси-лебеді летять»(1974), «Сад Гетсиманський»(1993), «Роксолана: Настуня»(1997-1998), «Богдан-Зиновій Хмельницький» (2006) «Дев'ять життів Нестора Махно» (2006) «Я, ти, він, вона» (2018) та інших.