КИЇВ. 4 червня. УНН. В Індії вакциновані від коронавірусу громадяни почали повторно хворіти індійським штамом, який при повторному зараженні, проявляється набагато агресивніше. Про це повідомляє видання India Today з посиланням на нове дослідження лікарів Всеіндійського інституту медичних наук (All India Institute Of Medical Sciences), пише УНН.
Деталі
Згідно з інформацією дослідження, в Індії зареєстрували 63 випадки захворювання серед тих, хто вже щепився від коронавірусу вакцинами Covishield і CovaxIn. При цьому, щеплена людина захворює в кілька разів сильніше тим, чому мала запобігти вакцинація.
Так, в дослідженні брали участь 36 пацієнтів, які отримали обидві дози вакцини, і ще 27 пацієнтів, щеплені однією дозою. Відзначається, що серед вакцинованих, 10 осіб були щеплені вакциною Covishield і 53 — вакциною Covaxin. У жодного з пацієнтів не було захворювань, які могли б супроводжувати повторне зараження.
Вікова категорія варіювалася в межах 37 років. Серед учасників — 41 чоловік і 22 жінки.
Відзначається, що у більшості заражених виявили штам з лінії “B.1.617”, — варіація вірусу, в якому виявлені відразу дві мутації шиповидного білка — та частина вірусу, за допомогою якої він проникає в клітини людського організму, що полегшує проникнення в організм коронавірусу, і сприяє зараженню.
Цитата
“B.1.617.2 виявився переважною лінією з 23 зразками, з яких 12 були повністю вакциновані, а 11 — частково вакциновані. Чотири зразки і один зразок були віднесені до ліній B.1.617.1 і B.1.1.7 відповідно”, — повідомляють вчені.
Повідомляється, що під час дослідження летального результату ні в кого не було. Однак у всіх випадках спостерігалася сильна лихоманка, яка тривала протягом 5-7 днів.
Нагадаємо
За даними інституту Джона Хопкінса, Індія займає провідне місце в світі (після США) за загальною кількістю тих, що заразилися коронавірусом і третє місце — за кількістю летальних випадків через цю інфекцію (після США і Бразилії).
Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що штам COVID-19, вперше виявлений в Індії, був зафіксований вже у щонайменше 62 країнах і територіях, при цьому ще 12 не вказали, який саме підвид зафіксували.
Як заявила заслужений лікар України, головний інфекціоніст Ольга Голубовська, нове зростання захворюваності коронавірусом в Україні, за умови відсутності нових мутацій, слід очікувати з середини літа або на початку осені.