Чорна цвіль з Індії пробралася до Єгипту: чи варто українцям "бити на сполох"
Чорна цвіль з Індії пробралася до Єгипту: чи варто українцям "бити на сполох"

Чорна цвіль з Індії пробралася до Єгипту: чи варто українцям "бити на сполох"

"Чорну цвіль", яку раніше вважали місцевою посткоронавірусною хворобою в Індії, почали фіксувати і в інших державах світу.

Зокрема, мукормікоз був зафіксований і в Єгипті - одному з улюблених місць відпочинку українських туристів, пише "Страна" і "Cxid.info". Так чи варто побоюватися появи "чорної цвілі" в нашій країні?

Перші випадки мукормікозу ("чорної цвілі") в Єгипті

Протягом перших днів літа і станом на сьогодні на території Єгипту підтвердилося, як мінімум, 7 випадків захворювання "чорною цвіллю". Для трьох хворих ситуація виявилася вкрай плачевною - їм довелося видалити пошкоджені органи (очі або щелепи).

Тоді як від індійських лікарів не надходило інформації про шляхи виникнення "чорної цвілі" в організмах хворих коронавірусом, медики з Єгипту вирішили про це розповісти.

За їхніми даними, у більшості жителів Єгипту, які захворіли мукормікозом, зараження відбулося через ШВЛ-апарати, до яких їх підключали.

Чорна цвіль з Індії пробралася до Єгипту: чи варто українцям "бити на сполох" - Фото 1

Отже, в самих апаратах ШВЛ були спори так званої чорної цвілі. І хоча таким пацієнтам вдавалося перемогти коронавірус, але в ослабленому хворобою організмі починав поширюватися мукормікоз.

Що відомо про небезпеку мукормікозу для українців

Судячи з єгипетського досвіду, українці можуть заразитися мукормікозом, якщо:

  • захворіють на COVID-19 на відпочинку в Єгипті і будуть госпіталізовані в місцеву медустанову з "чорним грибком";
  • штам коронавірусної хвороби з Індії проникне на територію України, враховуючи низький рівень санітарних умов у багатьох лікарнях, де лікують хворих коронавірусом. Цілком можливо, що тоді і на наших ШВЛ-апаратах може з'явитися "чорна цвіль".
Чорна цвіль з Індії пробралася до Єгипту: чи варто українцям "бити на сполох" - Фото 2

Однак не всі підтримують версію можливого поширення "чорного грибка" в нашій країні. Так, на думку експерта Анни Попової, зараз вчені з підвищеною увагою спостерігають за тим, як розвивається ситуація.

Попова зазначила, що кліматичні умови і позитивні особливості надання медичної допомоги як на стаціонарі, так і в амбулаторіях, практично виключають такі загрози поширення "чорної цвілі" в Україні.

Раніше MY.UA повідомляв, що у Європейському Союзі відкриють кордони для мандрівників з України, але за однієї умови.

Також ми розповідали, що в Польщі збираються вакцинувати українців прямо на кордоні.

Джерело матеріала
Автор статті
Катерина Танчик
Катерина Танчик
Редактор новин
loader
loader