Ткаченко щодо статті Путіна про Україну: Переписувати історію почали ще російські царі
Ткаченко щодо статті Путіна про Україну: Переписувати історію почали ще російські царі

Ткаченко щодо статті Путіна про Україну: Переписувати історію почали ще російські царі

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко прокоментував статтю президента РФ Володимира Путіна про Україну, в якій він намагається довести, що «українці і росіяни один народ».

«Володимир Путін написав вкрай об’ємну і патетичну статтю про нібито «единство» росіян та українців. Більш того, він вирішив перейти на українську, щоб розповісти українцям своє трактування історії. Втім, це трактування не відрізняється особливою оригінальністю. Переписувати історію почали ще російські царі, коли присвоїли назву «Русь» своїй Московії. Так само продовжив це в часи вбивства правди Сталін. Який не тільки знову розповідав про «колиску братських народів», але й наочно показав своє ставлення до «братських народів» шляхом Голодомору, масових депортацій та інших геноцидних практик»,написав Ткаченко у Telegram.



Ткаченко зазначив, що читаючи статтю Путіна одразу необхідно «включати критичне мислення».

«І пам’ятати про реальні дії, що чинить Росія проти України – війна, сіяння ворожнечі та брехлива пропаганда. А ми цього року будемо святкувати 30-річчя незалежності країни, яка насправді своїм корінням сягає в понад тисячолітню історію. Звідти починалася славетне становлення Київських князів, які були не тільки візіонерами та сучасними правителями, але й заклали основи тих свобод, які успадкувала незалежна Україна. І точно не Росія», – написав Ткаченко.

12 липня президент Росії Володимир Путін опублікував на сайті Кремля статтю українською та російською мовами «Про історичну єдність росіян та українців».

У статті Путін намагається «аналізувати» історію українців, білорусів та росіян від Х століття і до сучасності. У статті Путін апелює до нібито спільної історії народів, знову повторює тезу про «один народ», який нібито намагаються роз'єднати США та Європа. Також він шкодує про розпад СРСР, продовжує розвивати наративи про «зовнішнє управління», «громадянську війну» та фактично називає Україну «проєктом польсько-австрійських ідеологів».

Загалом, Путін розмірковує в традиційному історичному наративі, який сформувався за часів Російської імперії, буцімто, українці, росіяни і білоруси є «одним народом», бо до XIII століття у мові та побуті населення Русі «не було відмінностей». Цю тезу історики ставлять під сумнів.

У червні 2021 року Путін заявив, що хоче висловитися на тему України «більш ґрунтовно» в окремій статті, при цьому, назвавши Переяславську раду 1654 року «Ярославською».

Фото: Олександр Ткаченко/Facebook

Теги за темою
Україна Росія Володимир Путін Новини Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader