У суперечці з "Газпромом" через "Північний потік" Європейський суд став на бік України
У суперечці з "Газпромом" через "Північний потік" Європейський суд став на бік України

У суперечці з "Газпромом" через "Північний потік" Європейський суд став на бік України

Європейський суд постановив, що трубопровід OPAL повинен відповідати правилам ЄС / Ілюстрація REUTERS

Європейський суд відхилив апеляцію Німеччини на обмеження доступу російського "Газпрому" до газопроводу OPAL, який є наземним продовженням газопроводів "Північний потік".

Про це в Twitter повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

"Велика перемога Польщі, України, Литви, Латвії та Естонії проти Німеччини та Європейської комісії. Європейський суд постановив, що трубопровід OPAL повинен відповідати правилам ЄС і що ніяких винятків не може бути", - написав він.

Обмеження роботи газопроводу

Раніше глава держкомпанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон заявив, що позитивне для України рішення Європейського суду дозволить заборонити використання більш ніж на 50% газопроводів OPAL і EUGAL, які є наземними продовженнями газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік-2" на території Німеччини.

Це, своєю чергою, може посилити позиції України у збереженні транзиту природного газу через українську газотранспортну систему.

Газопровід OPAL

Німецький газопровід OPAL, побудований у 2011 році, є сухопутним продовженням газопроводу "Північний потік-1", який постачає газ з Росії в країни ЄС. Загальна протяжність газопроводу становить 470 км, а потужність - 36,5 млрд кубометрів газу на рік.

Газопровід EUGAL

Газопровід EUGAL - це газопровід довжиною 480 км від Балтики до Німецько-чеського кордону. Газопровід інтегрований в газотранспортну мережу Німеччини та дозволяє транспортувати газ як з "Північного потоку-1", так і з "Північного потоку-2".

"Північний потік-2"

Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Будівництво газопроводу в обхід України планували завершити до кінця 2019 року разом з уже існуючим "Північним потоком-1". Його спорудження призупинялося через введені США санкції проти компаній-підрядників, проте в лютому 2021 року відновилося. Nord Stream 2 AG вирішив добудувати його своїми силами.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Ігор Орел

Теги за темою
Північний потік-2
Джерело матеріала
loader
loader