Українцям розповіли, як можна заощадити на платіжках
Українцям розповіли, як можна заощадити на платіжках

Українцям розповіли, як можна заощадити на платіжках

На власні потреби стандартного будинку в середньому вистачає 10-15 кВт потужності / Фото УНІАН Володимир Гонтар

Українці можуть істотно заощадити на комунальних платежах використовуючи сонячні батареї.

Про це, як повідомляє прес-служба, заявив голова Держагентства енергоефективності Костянтин Гура.

За словами Гури, понад 35 тисяч домогосподарств вже перейшли на використання сонячних батарей.

 "У 2014 році лише 20 домогосподарств мали сонячні панелі. У 2017 році було 3000 СЕС. На сьогодні - понад 35 000. Ринок розвивається в геометричній прогресії. Це приклад того, як домогосподарства можуть інвестувати у своє майбутнє та заощадити на платіжках", - повідомив К.Гура.

За його словами, малі СЕС - це також приклад роботи розосередженої генерації, яка позитивно впливає на режими роботи енергосистеми.

За словами Гури, на власні потреби стандартного будинку в середньому вистачає 10-15 кВт потужності. В такому випадку потрібні ще системи накопичення енергії. Залежно від потужності станції та обсягу електроспоживання домогосподарством СЕС окупається в середньому за 5-7 років.

Ціна на електроенергію: що необхідно знати

  • Зростання цін на оптовому ринку електричної енергії найбільше позначається на промислових підприємствах, що робить їх продукцію на міжнародній арені неконкурентоспроможною.
  • Підвищення вартості електрики зрештою змушує підприємців підвищувати ціни на свою продукцію.
  • Ціна електрики для населення залишиться незмінною на рівні 1,68 грн за кВт-год, але зростання електротарифів для промисловості спровокує зростання цін на товари та послуги.
  • 1 липня 2020 року в Україні запрацював новий ринок електроенергії відповідно до Закону "Про ринок електроенергії", який був прийнятий у квітні 2017 року.
  • Ринок "на добу вперед" - це ринок купівлі-продажу обсягів електроенергії з періодом покриття – наступну добу, на якому всі угоди узгоджуються з оператором системи передачі. Ці угоди проводяться за день до періоду покриття.

Прогноз:

  • Раніше міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що в травні 120 міст України, в яких проживають 5 млн осіб, можуть залишитися без гарячої води, оскільки теплокомуненерго не в змозі платити ринкову ціну за газ.
  • А з жовтня все населення може залишитися без централізованого опалення, оскільки з 20 травня припиняється зобов'язання НАК "Нафтогаз" постачати підприємствам теплопостачання природний газ за фіксованою ціною і без передоплати.
  • 21 травня 2021 року у Зеленського розповіли, яким буде наступний опалювальний сезон.
  • На початку червня Шмигаль заявив, що Україна в рамках підготовки до опалювального сезону накопичила 16 млрд кубометрів газу в підземних сховищах, а також 1,4 млн тонн вугілля.
  • У Міненерго до опалювального сезону 2021-2022 року планують накопичити в підземних газосховищах 19-20 млрд кубометрів газу.

Підготовка до опалювального сезону

  • Раніше заступник голови КМДА Петро Пантелєєв запропонував, щоб для проходження опалювального сезону, газ українського видобутку має стати соціальним і продаватися для потреб теплокомуненерго за ціною 4 тис. грн за тисячу куб. м., оскільки ринкова вартість газу не закладена в тарифах підприємств.
  • Середньозважена ціна природного газу на серпень досягла рекордного значення в 15,25 тис.грн за кубометр, збільшившись на 18% в порівнянні з середньою ціною в липні.
  • 14 червня 2021 року радник міністра енергетики Лана Зеркаль заявила про те, що якщо Росія вирішить перервати транзит газу через Україну, він значно подорожчає для вітчизняних споживачів.

Автор: Олена Коваленко

Теги за темою
електроенергія тарифи
Джерело матеріала
loader
loader