/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F5b2eee40-e4ed-41c7-ab91-e35606c6cd88.png)
У ЄС знайшли лазівку заробітчан і вимагають від України припинити видавати паспорти
У ЄС радять Україні прикладати більше зусиль у боротьбі з корупцією та організованою злочинністю в рамках виконання вимог для продовження дії безвізу з країнами Європейського союзу.
Про це повідомляється у четвертому звіті Європейської комісії щодо механізму призупинення дії безвізових режимів.
Його підготували для Європейського парламенту та Ради ЄС.
У звіті йдеться, що Україна продовжує виконувати головні критерії візової лібералізації. Проте деякі питання потребують вирішення. Мова йде про необґрунтовані клопотання про надання притулку, корупцію, відмивання коштів та організовану злочинність.
Зазначається, що необхідно докладати зусиль, щоб зменшити кількість українців, які незаконно перебувають в країнах ЄС і подають необґрунтовані заяви про надання притулку.
Окрім цього, в ЄС радять українській владі слідкувати за тим, щоб громадяни не мали більше одного дійсного закордонного паспорта. Також закликають припинити видавати "додаткові паспорти", а вже видані мають втратити чинність.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F39b481e3-4b50-4a94-9cb9-09d79550f779.jpeg)
У Європейській комісії зазначають, що Україна повинна зосередитися на боротьбі з корупцією, особливо у справах "масштабної корупції" та "приватизації держави". Для цього необхідно підвищити ефективність антикорупційних інститутів і правоохоронних органів.
Також у звіті говориться про необхідність прийняття відповідного законодавства для усунення правової невизначеності НАБУ. Окрім цього, рекомендують провести прозорий відбір керівників відомств для боротьби з корупцією - НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, АРМА та правоохоронних органів.
Покращення також потребує законодавство, яке стосується діяльності АРМА, а саме управління арештованими активами. Також в Єврокомісії говорять про необхідність стратегії для повернення активів.
Для НАБУ та інших правомочних установ мають бути створенні умови для автономного прослуховування зв'язку.
Окрім цього, українська візова політика стосовно країн, де відбувається незаконна міграція або є безпекові ризики для Євросоюзу, має бути приведена до візової політики ЄС.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fcd1dbc29-60ee-485c-9d8b-cdb57d8eb0cc.jpeg)
Нагадаємо, що безвізовий режим між Україною та країнами ЄС діє з 11 червня 2017-го року.
Раніше ми повідомляли, чи потрібен українціям COVID-паспорт для виїзду в країни ЄС.
Нагаєдаємо, що ЄС знову відкриває свої кордони для України.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.

