/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F2edbe6a3-cb13-4234-911e-e820eb3668f8.png)
Спочатку президент, тепер гроші: чому українська гривня стає схожою на ізраїльський шекель?
Антон Василенко, український блогер, який називає себе лібералом-прогресивістом, виклав пост в мережі, де продемонстрував зовнішню схожість українських копійок з шекелями.
Публікація блогера доступна в соціальній мережі Facebook.
Збіг або цілеспрямована політика?
Українець виклав фото, на якому розставив одна біля одної кілька українських копійок номіналом в 5 гривень, 1 гривню і 50 копійок. Такий же грошовий номінал в ізраїльських шекелях розмістив впритул. А саме фото супроводив наступним текстом: "Українські гривні стають все більше схожі на ізраїльський шекель. Це цілеспрямована політика. Спочатку президент, тепер гроші. Максимальний репост! Бийте тривогу!".
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fa99863a3-4204-4ddd-a80f-6f0b4a861c38.png)
Копійки дійсно схожі зовнішнім виглядом, формою, але сказати, що вони практично ідентичні, і тим більше, мають під собою продумане підгрунтя, важко. Не погодилися з автором думки і коментатори в соціальній мережі. Хоча деякі жартують з цього приводу і припускають, що схожість зробили для того, аби "зручніше було купувати українські землі".
Історія появи ізраїльських номіналів
Для оформлення монети в 10 агор вирішили використовувати менору (семисвічник). На реверсі присутній ребристий квадрат, а малюнок з мінорою скопійований з монети часу Антігона II. Свого часу саме він мало не привів до міжнародного скандалу через схожість з давньою монетою: Державний банк Ізраїлю був звинувачений в тому, що на грошах зобразили карту "Великого Ізраїлю", що тягнеться від Середземномор'я до Месопотамії і від Червоного моря до Євфрату.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc51a911d-3aba-4c8a-acd4-d39b245c7641.jpeg)
У дизайні 1 шекеля немає нічого примітного: на аверсі ми бачимо квітку лілії, що відсилає до давньої лілії з оболів, що колись мали були на території, займаній сучасним Ізраїлем. Монета в 5 шекелів надійшла в обіг лише на самому початку 1990 року. На аверсі видніється тільки державний герб і капітель стародавньої колони. Укупі з вигинами країв точковий візерунок візуально перетворює монету в дванадцятикутник.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що Мінфін готує новий податок: кому доведеться платити 18% за покупки.
Також ми писали, що до кінця року українським пенсіонерам ще двічі піднімуть пенсії.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

