Російські журналісти виходять на одиничні пікети під будівлю ФСБ. Є затримані
Російські журналісти виходять на одиничні пікети під будівлю ФСБ. Є затримані

Російські журналісти виходять на одиничні пікети під будівлю ФСБ. Є затримані

Російські журналіст(к)и (та не тільки вони) виходять на одиничні пікети під будівлю ФСБ. Є затримані (ВІДЕО, ФОТО)

У Москві біля будівлі ФСБ на Луб'янці затримали журналіста Олександра Горохова, який вийшов з пікетом за свободу преси.

Про це пише Sota.Vision у свому телеграм-каналі.

Журналіст простояв з плакатом «Вільна журналістика, а не ось це ось все» кілька секунд, його одразу ж затримали. Горохова не стали вести в автозак, а відпустили, попередивши про штраф.

Також до будівлі ФСБ на Луб'янці з пікетом за свободу преси вийшов журналіст «Радіо Свобода» Антон Сергієнко.

Журналіст вийшов з плакатом «Буде ласкавий "Дождь"». Поліцейські переписали його паспортні дані.

Також з журналістами солідаризувалась кандидатка в депутати Держдуми і колишня членкиня московської ОНК Марина Литвинович.

Ведуча радіостанції «Эхо Москві» Ірина Баблоян четвертою встала в пікет на Луб'янці.

Вона вийшла з плакатом «Самі ви іноагенти».

На п'ятій людині почались затримання. За російським законодавством, якщо людина стоїть в одиночному пікеті, то інша людина, яка також стає в пікет, має стояти від неї на відстані 50 метрів. За попередньою інформацією, затримали 2 людей.

Силовики повели в автозак журналістку The Bell Юлію Старостину і авторку подкасту «Норм» Дар'ю Черкудінову.

Російські журналісти виходять на одиничні пікети під будівлю ФСБ. Є затримані - Фото 2

Sota.Vision також веде трансляцію онлайн. 

Нагадаємо, що 20 серпня телеканал «Дождь» та видання «Важные истории» внесли до реєстру ЗМІ-«іноземних агентів».

У Росії діє закон про так званих «іноземних агентів», у 2021 році влада додала до відповідного  реєстру такі ЗМІ як «Медуза» (базується в Латвії), московське «Первое Антикоррупционное СМИ» та VTimes.io, яке зареєстроване у Нідерландах, а також The Insider і п'ятьох журналістів російських видань. Відмова видань від маркування своїх матеріалів позначкою «іноземний агент» несе покарання у вигляді штрафу.

Російське видання VTimes вже оголосило про припинення роботи через політичні і фінансові труднощі, які постали перед редакцією після присвоєння виданню статусу «іноземного агента».

4 червня 2021 року суд відмовив виданню «Медуза» у задоволенні позову про виключення з реєстру ЗМІ-«іноагентів». Щоб уникнути закриття «Медуза» була вимушена запустити донати.

Також в списку «іноземних агентів» опинилась московська редакція Радіо Свобода, яка відмовляється виконувати відповідні приписи держави. 

Через утиски у Росії журналістів та працівників російської служби «Радіо Свобода» перевозять до Києва та Праги. З 18 травня московське бюро «Радіо Свобода» почало випускати програми з київської студії. 

19 травня Радіо Свобода та генеральний директор московського бюро Андрій Шарий подали до ЄСПЛ скаргу щодо використання Росією закону про «іноземних агентів», внаслідок чого з січня на редакцію та самого Шарого були накладені штрафи на мільйони доларів.

Пов’язані з Михайлом Ходорковським видання «МБХ Медиа», «Открытые медиа» і правозахисний проєкт «Правозащита Открытки» оголосили про припинення роботи після блокування Роскомнаглядом їхніх сайтів.

Фото: Дождь

Теги за темою
Росія Новини Суспільство затримання
Джерело матеріала
loader
loader