Знайти на дошках оголошень в Мережі можна буквально все: починаючи від старої кінематографіечкой плівки, закінчуючи рідкісними грошима і старовинними музичними інструментами.
У Дніпрі на онлайн-аукціон виставили фрагмент зруйнованої у 2019 році абстрактної скульптури "Дніпровські хвилі". Торговці просять за залишки мозаїки 350 гривень. Водночас на дошках оголошень в Мережі можна знайти не тільки кам'яні брили, а й інші предмети старовини. Нумізмати продають колекцію рідкісних монет, шанувальники живопису — картини XIX століття, любителі кіно — плівки з фільмами. Ціни на такі лоти іноді доходять до декількох мільйон гривень.
ТСН.ua дізнався, який цікавий товар можна знайти на онлайн-аукціонах і що за нього просять колекціонери.
Монети
Як правило, монети — один з найпоширеніших лотів на аукціонах. Вартість однієї копійки іноді може доходити до 150 тисяч гривень. І це не межа.
На дошку оголошень виставили монету номіналом в одну копійку. Викарбували її в 1991 році. За словами автора публікації, "вона дуже рідкісна, тому що була випущена обмеженим тиражем".
"Тут мідь замінена на залізно-латунний сплав. Біля герба стоїть печатка монетного двору — літера "Л", — зазначив автор оголошення Сергій.
Чим старша монета, тим вона дорожча. За 200 тисяч, наприклад, можна придбати цілу серію радянських монет: від однієї до п'яти копійок 1961 — 1990 років. А за 50 тисяч гривень можна взяти монету номіналом один рубль, випущену до 20-річчя перемоги над фашистською Німеччиною.
Картини
Не менш ходовий товар на дошках оголошень. Ціни на картини абсолютно різні. Наприклад, за полотно художника Олександра Нечаєва автор просить 142 тисячі гривень. Можливий торг, "але в розумних межах".
"Продам зимовий пейзаж. Олія, полотно. Рідний підрамник і рама. Художник Нечаєв. Член Московського об'єднання "Среда". Експертний висновок є. Торг в розумних межах", — зазначив автор оголошення Дмитро.
Знайти в Мережі можна і старовинні ікони. Образ "Господь Вседержитель", створений в XIX столітті, колекціонер продає більш ніж за два мільйони гривень. За словами автора публікації, полотно не реставрувалося, в комплекті з іконою йде мистецтвознавчий висновок.
За один мільйон можна взяти ікону Миколи Чудотворця. Колекціонер запевняє, що образ ручної роботи та відмінно підійде в якості "подарунка, об'єкта декорації інтер'єру, а так само як оберіг для коханих та близьких".
"Ікона Святого Миколая — не просто створена майстром картина, покликана прикрасити інтер'єр або служити цінним подарунком. Це священне зображення, створене з благословення священника, для втілення якого, майстру потрібно докласти значних зусиль і витратити багато сил і часу, а також володіти уявленнями про церковне мистецтво, релігійну символіку та канони іконографії", — зазначила автор оголошення Вікторія.
Предмети інтер'єру
Якщо ж ви давно міркуєте, як обставити свій кабінет, то для вас є цікава пропозиція. У Дніпропетровській області жінка продає меблі для кабінету. Шафа, письмовий та обідній столи, три стільці та картину можна взяти за 250 тисяч гривень. Всі предмети, запевняє автор оголошення, ручної роботи та зроблені в 1920 році.
Власне, там же за 50 тисяч гривень можна придбати антикварний буфет XIX століття. Він виконаний з натурального дерева і має різьблення.
Зі свого боку шанувальникам клавішних припаде до душі старовинне німецьке фортепіано. Автор публікації запевняє, що інструмент робочий і в хорошому стані. Виготовили його за індивідуальним замовленням в 1904 році. Його вартість — 48 тисяч гривень.