/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fd396d00f-e820-4701-9641-79d52e1ed6ec.png)
Двічі вакцинованих українців зобов'яжуть робити щеплення втретє
Ігор Кузін, Головний санітарний лікар України, поспілкувався з журналістами і розповів, що уряд розглядає варіант повторної вакцинації для тих, хто вже отримав дві обов'язкові дози.
Подробиці читайте на BBC News.
Препарат можна поміняти
За інформацією першоджерела, Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість внести в систему протиепідеміологічних заходів так звану ревакцинацію, тобто, ін'єкцію третьою дозою тим, хто вже пройшов повний курс, що складається з двох уколів. Якщо буде прийнято позитивне рішення, приблизно через рік після останньої ін'єкції людина повинна зробити бустерне (допоміжне) щеплення.
Поки ігор Кузін не уточнює, обов'язковою стане ревакцинація чи ж за бажанням. МОЗ планує провести дослідження і з'ясувати, наскільки третя доза підсилює імунну систему і чи допоможе це боротися з коронавірусом. Зате відомо, що українці зможуть поміняти препарат для бустерної вакцинації, не використовуючи конкретно той, який кололи перший і другий рази.
Фармацевтичні організації, що виробляють вакцину, по-різному оцінюють необхідність повторної процедури. Наприклад, компанія Pfizer запевняє, що якщо до повного курсу додати третю дозу їх препарату, то кількість антитіл в організмі збільшиться в 100 разів. Зате в AstraZenec кажуть, що людям, яким робили щеплення їх препаратом, третя доза взагалі не потрібна.
Кількість нових заражених зростає
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F58b67848-2efc-4dce-8ee9-87d32e225fe8.jpeg)
За статистикою Міністерства охорони здоров'я, щодня в Україні зростає число нових випадків зараження коронавірусом. Ті темпи, які спостерігаються зараз, не виключають, що вже восени в країні знову можуть ввести загальнонаціональний карантин і повернутися до колірних індикаторів.
Віктор Ляшко, голова МОЗ, не раз зазначав, що поширення хвороби можна зупинити, а карантин відсунути або зовсім скасувати, якщо всі українці пройдуть повний курс вакцинації. За інформацією Центру громадського здоров'я, сьогодні понад 5 мільйонів людей зробили, принаймні, одну ін'єкцію.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що новий локдаун можуть ввести восени: у МОЗ назвали місяць.
Також ми писали, що у Moderna виявили сторонні домішки, щеплення цією вакциною призупинено.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

