До Землі на лютій швидкісті летить "Нещасний випадок" з глибокого космосу
До Землі на лютій швидкісті летить "Нещасний випадок" з глибокого космосу

До Землі на лютій швидкісті летить "Нещасний випадок" з глибокого космосу

На околиці галактики Чумацький Шлях вчені знайшли незвичайну зірку, характеристики якої не збігаються з тими значеннями, які стандартно повинні бути у об'єкта такого класу.

Про дивну знахідку повідомляє видання Science Alert.

Що не так із зіркою?

Приблизно в 53-х світлових роках від Сонячної системи астрономи виявили коричневого карлика. Це зірка, яка має середні характеристики між газовим гігантом (як наш Юпітер, наприклад) і зіркою середнього розміру (як Сонце). Як правило, більшість таких об'єктів - холодні і тьмяні, вони не можуть довго підтримувати термоядерні реакції і з віком остигають.

До Землі на лютій швидкісті летить "Нещасний випадок" з глибокого космосу - Фото 1
Зірку вдалося виявити завдяки яскравому світінню з одного боку

Що ж дивного в подібній знахідці, запитаєте ви? Справа в декількох незвичайних нюансах, які зовсім не характерні для коричневого карлика. Більш того, ці деталі навіть змушують засумнівається, що виявлена зірка саме того класу, до якого астрономи її віднесли. Може, це і не зірка зовсім. У будь-якому випадку, вчені назвали світило "Нещасний випадок", адже завдяки збігу обставин натрапили на нього.

Характеристики незвичайного об'єкта

Перше, що сильно здивувало астрономів – вік зірки. Якщо вірити розрахункам, коричневий карлик приблизно такого ж віку, як Всесвіт, хоча зазвичай вони вдвічі молодші. Плюс температура і реакції на поверхні неоднорідні: з одного боку зірка холодна і млява, якими і повинні бути всі подібні світила; зате протилежна сторона світиться яскравіше і має більш високу температуру.

До Землі на лютій швидкісті летить "Нещасний випадок" з глибокого космосу - Фото 2
"Нещасний випадок" кваліфікували як коричневого карлика

Також швидкість переміщення "Нещасного випадку" по галактиці - 207,4 км в секунду, це на чверть швидше, ніж повинно бути. Хоча, чим старше зірка, тим швидше рухається через наростаючі гравітаційні сили, тому тут все сходиться. Але такий набір параметрів ввів в ступор вчених, які тепер не впевнені, чи все знають про наявність коричневих карликів у Чумацькому Шляху. Їх дослідження продовжаться вже з новими отриманими даними.

Раніше портал MY.UA повідомляв, що ретроградний Меркурій: астролог розповів, що не можна робити в цей час.

Також ми писали, що грядуть сонячні бурі: експерти попереджають про збої в інтернет-мережі.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

Джерело матеріала
Автор статті
Супівська Єлизавета
Супівська Єлизавета
Редактор новин
loader
loader