/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F6d54c67b-3edc-406c-b240-c9e7da24c462.png)
Море крові: мисливці з Європи загнали 1428 дельфінів на мілководдя і жорстоко вбили
На Фарерських островах практика масового вилову дельфінів дозволена на державному рівні і повністю законна. Але вбивство, що трапилося 12 вересня, вражає масштабами.
Про подію пише BBC.
Різанина у воді, забарвленій кров'ю
Кадри і відео з недільного вилову дельфінів, організованого місцевими мисливцями на пляжі Скалаботнур, сколихнуло весь світ. Не тільки правозахисники і охорона природи звернули увагу на кількість убитих риб, а й місцеві жителі, а також самі призвідники вилову, які, виявляється, не очікували побачити в сітях майже півтори тисячі особин.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F5f31e0c2-d660-4a11-9a45-c168eeeb22e9.jpeg)
Як пише першоджерело, зграї дельфінів заманили на мілководді і ножами по черзі різали. Від крові стала червоною бухта, і мисливцям довелося працювати по коліна у воді, пофарбованій у колір смерті. Видовище жахнуло навіть найзавзятіших учасників китобійного промислу і людей, які звикли дивитися на моторошну традицію з малих років.
За словами морського біолога Б'ярні Міккельсена, подібне полювання - традиція Фарерських островів, про яку знають у всьому світі, і час від часу намагаються застосувати санкції проти вбивства. Але це робиться не заради комерційної вигоди, а для загального блага місцевих жителів, яким після вбивства віддають м'ясо дельфінів для прожитку.
Вбивають гуманно і швидко
Як інструмент захисту промислу, депутат парламенту Данії від Фарерських островів Сюрдур Скаале стверджує, що в порівнянні з виловами по всьому світу, тут рибу вбивають дуже швидко і гуманно. Спочатку використовують спеціальний спис, яким пробивають хребет, через що дельфін вмирає миттєво. Вже після перерізають горло.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F730e7f76-7f03-4d9c-8262-c47277925521.png)
Звичайно, швидкість вбивства не скасовує того факту, що за один день було знищено 1400 дельфінів. Це найбільший показник за весь час існування китобійного промислу. Можливо, випадок змусить подивитися на таку традицію з боку впливу на екологію, і влада доб'ється застосування санкцій і кримінального покарання за вилови дельфінів.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що вчені витратять 15 мільйонів доларів, щоб воскресити мамонтів.
Також ми писали, що найбільш винахідливі почали бронювати знайдені ними в лісі гриби: курйозні фото.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

