СБУ заблокувала «бізнес» з продажу фальшивих covid-сертифікатів
СБУ заблокувала «бізнес» з продажу фальшивих covid-сертифікатів

СБУ заблокувала «бізнес» з продажу фальшивих covid-сертифікатів

Чоловік разом зі спільницею орендували кабінет в одній з туристичних агенцій
фото: СБу

Слідчі встановили, що злочинний бізнес мешканці Прикарпаття розпочали на початку 2021 року

Служба безпеки України заблокувала нову схему з підробки міжнародних свідоцтв про вакцинацію від Covid-19. Оборудку організували мешканці Івано-Франківської області, повідомляє пресцентр СБУ.

Отже, житель Івано-Франківської області разом зі спільницею, жителькою сусіднього регіону, організували цю оборудку. Свій «офіс» вони облаштували у приміщенні однієї з туристичних агенцій, де орендували кабінет.

За даними слідства, зловмисники створювали копії бланків свідоцтв про вакцинацію на комп’ютері, роздруковували їх, заповнювали й засвідчували підробленими печатками.

Замовлення вони відправляли через поштових операторів, постійно змінюючи установчі данні.

Злочинний бізнес вони розпочали ще на початку 2021 року. Ціна однієї фальшивки становила 1 тис. 600 грн, а щотижневий прибуток – понад 30 тис. грн.

Для більшої достовірності на підробках зазначалося, що вони нібито видані приватними і державними медичними закладами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей.

Встановлено, що учасники злочинної оборудки підшукували клієнтів через туристичну агенцію: ними були не тільки жителі України, але й іноземці – громадяни Російської Федерації та Республіки Молдови.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили чорнові записи із «клієнтською» базою, підроблені довідки про негативні ПЛР-тести, фейкові результати лабораторних досліджень та свідоцтва про вакцинацію.

Наразі організатору злочину повідомили про підозру за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Додамо, що на Черкащині викрили сімейну лікарку, яка підробляла Covid-сертифікати.

Зазначимо, прикордонники за місяць виявили понад 500 недійсних Covid-сертифікатів.

Нагадаємо, на Харківщині зловмисники підробляли ПЛР-тести: заробляли до 1 млн грн щомісяця.

До слова, лікар, який за 500 грн продавав фейкові «ковідні» довідки, отримав вирок.

Раніше СБУ викрила схему виготовлення підроблених довідокпро Covid-19.

Джерело матеріала
loader
loader