![У нас нерозривні сплетіння в історії народів: Кучма прийняв істориків з Казахстану](https://thumbor.my.ua/0Ahlwec0Uu3i92jiDtomyfVRffY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F0d8cff197e323de8369221ff263e60d8.jpg)
У нас нерозривні сплетіння в історії народів: Кучма прийняв істориків з Казахстану
Президент України (1994 – 2005) Леонід Кучма 6 жовтня прийняв у Києві делегацію істориків з Казахстану, а також посла Казахстану в Україні Дархана Калєтаєва і керівників казахстанських архівів та музеїв.
Зустріч відбулася в рамках архівно-історичного проекту, ініційованого посольством Казахстану, головна мета якого – відновлення ланцюжка історичних подій, пов’язаних з казахстанцями в Україні у XX столітті.
– Україна та Казахстан не мають спільних кордонів, але ми по-справжньому близькі один до одного. Є дійсно нерозривні сплетіння – і в історії народів, і в людських долях. Наші приязнь та взаємна повага лишилися непорушними і після розпаду СРСР. Я щиро задоволений тим, що українські архіви можуть допомогти і нашим друзям, і нам самим краще осмислити минуле, – Леонід Кучма висловив підтримку казахстанській ініціативі.
Історики досліджують долю спецпереселенців, які були заслані з Казахстану в Україну, зокрема у Херсонську область у 1920-1930-х роках, а також бійців 106 Акмолинської кавалерійської дивізії, половина якої загинула в оточенні нацистів у 1942 році (Барвенковський котел, Харківська область).
У цьому проекті окрема увага приділена українцям, яких після завершення Другої світової війни насильно переселили до Казахстану.
Завдяки інформації, яку історикам вдалося знайти в архівах СБУ, в Казахстані продовжать роботу з реабілітації жертв політичних репресій тоталітарного режиму.
Під час зустрічі також йшлося про двосторонні відносини та необхідність відновлення обсягів торгівельно-економічної співпраці між Україною та Казахстаном.
Джерело: Дарка Оліфер
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)