Потрібно боротися з убогістю та нерівністю, вважає генсек ООН
Минулого року додатково 120 млн осіб опинилися за межею бідності, а зростання показників злиднів спостерігається вперше за 20 років. Про це повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш з нагоди міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів, який відзначали 17 жовтня, передають «Новини ООН».
За словами Гутерріша, це пов'язано насамперед із пандемією, боротьба з якою найбільш негативним чином відбилася на економіках країн світу.
«Нерівномірне відновлення ще відчутніше збільшує нерівність між глобальною Північчю і Півднем. А тим часом сьогодні, коли солідарність потрібна як ніколи, ми не бачимо її прояву», – сказав глава ООН.
Гутерріш вважає, що необхідно вести боротьбу на два фронти, борючись з убогістю і нерівністю, і перш за все – з несправедливим розподілом вакцин, яке призводить до подальшого поширення вірусу і продовжує економічний спад.
«Нам треба терміново покласти край цьому, впоратися з борговою кризою і забезпечити, щоб найбільш нужденні країни отримали інвестиції, що дозволяють їм відновитися (після кризи – ред.)», – переконаний глава ООН.
Генеральний секретар запропонував конкретні шляхи виходу з ситуації, що створилася, закликавши країни проявляти політичну волю і розширювати партнерські відносини, щоб до 2030 року домогтися соціальної захищеності кожного члена суспільства.
При цьому він запропонував вкладати більше коштів у перекваліфікацію трудящих, щоб забезпечити кадри для сектора «зеленої економіки», який зростає.
«Ми також повинні інвестувати в гідні робочі місця у сфері послуг з догляду, а це допоможе просунутися на шляху боротьби з нерівністю і забезпечити догляд всім нужденним такої підтримки», – вважає глава ООН.
Генсек ООН також привернув увагу до становища вразливих груп населення, в тому числі жінок, які в результаті пандемії постраждали більше ніж чоловіки.
Він запропонував надавати адресну допомогу жінкам-підприємцям, боротися з неформальною зайнятістю, а також приділяти більше уваги питанням освіти, соціального захисту, медичного страхування для дітей та охорони здоров'я в цілому і скорочувати розрив у доступі до цифрових технологій.
Нагадаємо, кількість людей, які страждають від голодучерез війни, пандемію коронавірусу та кліматичні зміни, зросла протягом року на чверть і становить нині більше 800 мільйонів.