Омеляна звинувачували в тому, що внаслідок його рішення про зменшення портових зборів на 20%, держбюджет недоотримав кошти
Володимира Омеляна виправдали у справі про зниження портових зборів. Вищий антикорупційний суд (ВАКС) виправдав колишнього міністра інфраструктури від обвинувачення у незаконних діях, які призвели до недоотримання держбюджетом понад 30 млн грн.
Суд вирішив, що у діях екс-міністра відсутній склад кримінального правопорушення, повідомляється у трансляції ВАКС.
У листопаді 2020 року у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що скерували до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт проти колишнього міністра інфраструктури щодо дій, які призвели до недоотримання держбюджетом 30,5 млн грн.
Йшлося про ч. 2 ст. 211 ККУ (видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах).
За даними слідства, у грудні 2017 року колишній міністр видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас, один із цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.
У підсумку рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою. Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети, – заявили у САП.
У червні 2020 року детективи НАБУ повідомили Омеляну про підозру у справі про недоотримання в бюджет 30,5 млн грн через «незаконні дії» екс-посадовця.
У серпні 2020 НАБУ завершило розслідування і відкрило матеріали слідства для ознайомлення. Сам Омелян, коментуючи раніше справу, заявив, що знизив на 20% портові збори для збільшення товарного вантажопотоку, завдяки чому морська галузь продемонструвала ріст.
Омелян очолював Міністерство інфраструктури в уряді Володимира Гройсмана у 2016−2019 роках.
САП планує оскаржити виправдувальний вирок колишньому міністру інфраструктури.