Режисер та сценарист Олег Сенцов в ексклюзивному інтерв’ю «Детектору медіа» заявив, що відмовляє телеканалам щоразу, коли надходить запрошення відвідати токшоу.
Коментуючи роботу журналістів Сенцов зазначив, що «хтось з них робить свою роботу професійно і з повагою», тоді він «відповідає відверто й чесно».
«А хтось хайпує, вириває фрази з контексту в заголовок. Це неправильно. Я не ходжу на телеканали, відмовляюся щоразу, коли телефонують. У токшоу теж не йду, хоча стежу за політичною ситуацію, іноді щось коментую, намагаюся щось робити у своєму порядку денному боротьби проти Росії», – каже режисер.
Сенцов додав, що якби в Україні не було війни і громадяни жили в нормальній розвиненій країні, він би займався лише творчістю.
«Але поки що я не можу пройти повз, тому я пішов на Майдан. А коли мене підняли на постамент і щось очікують, я не можу сказати: хлопці, я вже навоювався, з мене досить, буду займатися своїми справами. Тому доводиться робити те, що я повинен робити», – додав він.
- Читайте також: Сенцов: Держкіно має прозору систему, але вона не працює. Як і закони в державі
З 2014 по 2019 рік режисер Олег Сенцов був політв'язнем та утримувався в Росії. Спецслужби РФ затримали його в анексованому Криму 10 травня 2014 року і звинуватили його в начебто підготовці терактів. У серпні 2015 року російський суд визнав режисера винним в нібито організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
У в'язниці Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля Олег Сенцов тримав 145 днів.
7 вересня 2019-го між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів повернулися на Батьківщину. В межах цього обміну до України повернулися Сенцов, а також журналіст Роман Сущенко.
Фото: «Детектор медіа»