ЗМІ: Адміністрація Байдена хотіла скасувати санкційну поправку щодо "Північного потоку-2"
ЗМІ: Адміністрація Байдена хотіла скасувати санкційну поправку щодо "Північного потоку-2"

ЗМІ: Адміністрація Байдена хотіла скасувати санкційну поправку щодо "Північного потоку-2"

У редакції Сенату знаходяться чотири поправки, які передбачають санкції проти «Північного потоку-2»  / Фото: REUTERS

Адміністрація Джо Байдена нібито намагалася скасувати санкційну поправку щодо запуску російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє Foreign Policy.

Видання пише, що держсекретар США Ентоні Блінкен та його помічники телефонували в офіси сенаторів минулого тижня, закликаючи їх скасувати санкційну поправку, яка накладає штрафи на низку організацій, причетних до "Північного потоку-2".

Таким чином, Адміністрація Байдена нібито намагалася уникнути накладення санкцій проти німецьких компаній.

Такі спроби, пише Foreign Policy, викликали гнів серед республіканців у Конгресі.

Палата представників США уже схвалила версію законопроекту про фінансування оборони, включаючи положення про подальші санкції щодо проекту трубопроводу.

Згідно з недавніми підрахунками республіканців, у редакції Сенату знаходяться чотири поправки, які передбачають санкції проти "Північного потоку-2".

Один зі співрозмовників видання назвав аргументацію адміністрації "такою, що викликає подив": сенаторів переконували, що важливо не відштовхнути Німеччину, яка буде життєво необхідним союзником США у підтримці України на випадок вторгнення Росії.

Республіканець Майк Роджерс з комітету зі справ Збройних сил звинуватив адміністрацію Байдена у "тактиці закулісного тиску".

Ситуація на кордоні РФ і України

11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

У самій Москвіце заперечують, називаючи осінню передислокацію військ "демонстрацією сили".

На початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною. 

При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.

Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.

Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.

Вас також можуть зацікавити новини

  • Резніков після обміну розвідданими зі США й Британією про наступ РФ: режим ризику нам зрозумілий
  • Посольство США відреагувало на скупчення військ РФ біля кордону України: дало рекомендації американцям
  • Нова коаліція в Німеччині вимагає від РФ припинити війну на Донбасі та повернути Крим

Автор: Яна Ставська

Теги за темою
США санкції Північний потік-2
Джерело матеріала
loader
loader