Австралія хоче зобов’язати соцмережі розкривати дані анонімів та інтернет-тролів
Австралія хоче зобов’язати соцмережі розкривати дані анонімів та інтернет-тролів

Австралія хоче зобов’язати соцмережі розкривати дані анонімів та інтернет-тролів

Автори:
MediaSapiens
Новий закон має допомогти в боротьбі з булінгом у соцмережах.

Уряд Австралії наступного тижня може ухвалити закон, яким соціальні мережі зобов’яжуть розкривати дані інтернет-тролів та анонімних користувачів, які публікують наклепницькі коментарі або погрози. Про це повідомляє The Guardian.

Зміни до законодавства запропонував прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Цей закон має допомогти в боротьбі з булінгом у соцмережах.

«Правила, які існують у реальному світі, повинні існувати й у цифровому та онлайн світі, — сказав Моррісон. — Онлайн світ не повинен бути диким заходом, де боти, фанатики, тролі та інші можуть анонімно ходити і завдавати шкоди людям».

Згідно із законом, від соціальних мереж вимагатимуть збирати особисті дані користувачів, а судам дозволять отримувати доступ до цих даних. Наразі невідомо, які саме дані вимагатимуть від соцмереж (це можуть бути номери телефонів, адреси електронної пошти та контактні імена користувачів).

Крім того, соцмережі хочуть зобов’язати розробити механізм подання скарг, завдяки якому користувачі зможуть вимагати видалити наклепницькі коментарі. Новий закон передбачає, якщо соцмережі після скарги не видалять публікацію, то користувач може попросити в них особисті дані особи, яка опублікувала коментар. Якщо соціальні платформ не відреагують і на цей запит, то користувач може звернутися до суду та вимагати від компанії розкрити інформацію про коментатора. Видання The Guardian уточнило, якщо суд підтвердить факт моральної шкоди, то технологічні корпорації (Twitter, Meta) повинні будуть розкрити особи користувачів, відповідальних за публікацію, або самостійно виплачувати потерпілим компенсації.

Нагадаємо, 8 вересня 2021 року Вищий Суд Австралії вирішив, що медіа відповідальні за коментарі користувачів на своїх сторінках у соціальних мережах. Згідно з ухвалою суду, австралійські медіа можна притягнути до відповідальності за наклепницькі коментарі, розміщені читачами під їхніми матеріалами в соцмережах. 

Фото: Dee Copper and Wild / Unsplash

Теги за темою
Соцмережі Австралія
Джерело матеріала
loader