КИЇВ. 1 грудня. УНН. Більша половина українців не підтримують висунення нинішнього президента Володимира Зеленського. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного впродовж 26-29 листопада, пише УНН.
Деталі
Відтак, 58,2% українців проти цього і лише 34, 3% підтримують балотування Зеленського на другий термін.
За даними опитування, 51,6% респондентів вважають, що у разі вторгнення РФ Зеленський не здатний буде ефективно спрацювати як верховний головнокомандувач та організувати оборону країни. Переконані у його ефективності 35,9% опитаних.
За запровадження воєнного стану у відповідь на нарощення Росією військ уздовж кордону виступають 32,8% респондентів, не підтримують це — 58,1%.
На запитання, хто з українських Президентів найкраще справлявся з обов’язками Верховного головнокомандувача найбільше респондентів називали Л. Кучму (22,8%) і П. Порошенка (21,9%), різниця статистично незначуща. На запитання, хто з українських Президентів найкраще справлявся з обов’язками керівника зовнішньої політики найбільше респондентів називали П. Порошенка (25%) і Л. Кучму (23.4%), різниця статистично незначуща.
Про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків приватної армії “Вагнер” знають 65,7% українців, хоча з них лише 20,6% стверджують, що досить добре поінформовані, а 33,2% відповідають, що лише щось чули, але не знають деталей. За останній місяць рівень поінформованості зріс. Серед респондентів, які принаймні щось чули, найбільше (37,4%) покладають відповідальність за передання (злив) інформації на найвище політичне керівництво України. Ще 20,3% вважають, що це відбувалося через відсутність професіоналізму та помилку вищого політичного керівництва України. Інші варіанти обирали менше респондентів, зазначається в прес-релізі КМІС.
Окрім цього, 39,2% респондентів довіряють інформації начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони (2016 — 2020 рр.) Василя Бурби про те, що до зриву спецоперації призвело втручання Офісу президента, а в самому Офісі є люди, які видають РФ секретну інформацію. Не довіряють цій інформації 38,6% опитаних.
Довідка
Опитування КМІС проводилося упродовж 26-29 листопада 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з квотним відбором. Опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 12%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.
Доповнення
За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 26-29 листопада, шанси потрапити до парламенту мали б дев’ять політичних сил. “Європейська солідарність” випереджає партію “Слуга народу” в межах статистичної похибки.