Громади стали розпорядниками земель
Громади стали розпорядниками земель

Громади стали розпорядниками земель

Минуло 100 днів від дня відкриття ринку землі в Україні. У період реалізації реформи предметом договору стали 28288 земельних ділянок загальною площею 70569 гектарів.

Своє право розпоряджатися ріллею, тобто продавати її або передавати в оренду, заставу, спадщину, почали реалізовувати і буковинці. У краї було продано 467 земельних ділянок загальною площею 299 гектарів. Цей показник поки що найменший в Україні.

За законом, до 1 січня 2024 року купувати землі сільгосппризначення зможуть тільки фізичні особи-громадяни України. У перші два роки одна фізична особа зможе придбати тільки 100 га землі. З 2024-го сільськогосподарські землі зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи отримають таке право тільки у тому разі, якщо українці проголосують за це на референдумі.

За період функціонування відкритого ринку землі у Чернівецькій області середня ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в області становить близько 40 тис. грн за гектар.

- Держгеокадастр є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику, зокрема, у сфері земельних відносин, – розповідає перша заступниця начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Світлана Кравецька. – Норми постанови Кабміну мають застосовуватися до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, що складена розробником такої документації із зазначенням дати оцінки 10 листопада 2021 року і пізніше. Постанова не виключає можливості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про нормативну грошову оцінку земель (земельних ділянок) на підставі технічної документації із нормативної грошової оцінки земель (земельних ділянок), що складено розробником до 10 листопада 2021 року.

Анатолій ІСАК

Теги за темою
Чернівецька область
Джерело матеріала
loader
loader