Прокурори Офісу генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт щодо екс-нардепа Семена Семенченката ще 8 осіб, які є обвинуваченими у справі про створення та участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування.
Про це повідомляє прес-служба ОГПУ.
Нагадується, що обвинуваченим інкримінують створення не передбачених законом збройних формувань і участь у їхній діяльності, терористичний акт, незаконне поводження зі зброєю, порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (ч. 2, ч. 3 ст. 260, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 333 КК України).
Кримінальні провадження щодо дев’яти інших учасників цього збройного формування було скеровано до суду раніше.
Що відомо про справу
24 березня в Службі безпеки України заявили про припинення діяльності воєнізованого збройного формування і постачання товарів військового призначення з Російської Федерації. Також в СБУ вказали, що діяльність так званої "приватної військової компанії" була спрямована "на підготовку до вчинення тяжких злочинів, у тому числі проти основ національної безпеки".
За даними СБУ, до складу компанії входили понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. Контроль і координацію діяльності злочинної організації здійснювали 15 громадян України.
Окремо слідчими отримано дані про участь фігурантів справи в укладанні контрактів між "ПВК" і представниками різних організаційз країн Близького Сходу. Також зафіксовано "пропозиції організувати постачання зброї в ці країни".
У цій справі СБУ оголосила про підозри шістьом особам.
Серед організаторів такої діяльності в СБУ назвали народного депутата VIII скликання Семенченка та Євгена Шевченка, відомого як "позаштатний агент НАБУ". Семенченко і Шевченко всі звинувачення відкидають.
26 березня суд ухвалив рішення про арешт Шевченка із заставою у 5 млн грн. 30 березня після внесення застави він вийшов із СІЗО.
Того ж дня суд відправив Семенченка під варту без права на внесення застави.
29 березня джерело УНІАН у правоохоронних органах повідомило, що співробітники СБУ затримали ще одного фігуранта справи про створення "ПВК" - колишнього командира батальйону "Донбас" Анатолія Виногродського. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
14 травня стало відомо, що СБУ повідомила Семенченку про підозру у справі про обстріл будівлітелеканалу "112 Україна" у липні 2019 року. За даними СБУ, Семенченко організував передачу грошей на придбання транспорту та інших засобів, необхідних для вчинення злочину.
14 липня суд змінив запобіжний захід Семенченку та відправив його під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета.
22 липня Семенченко заявив, що брав участь у спецоперації української розвідки щодо ситуації в Білорусі, а справа проти нього нібито відкрита за запитом російських спецслужб.
26 липня Солом'янський райсуд Києва знову відправив Семенченка до СІЗО. Через кілька днів на знак протесту проти кримінального переслідування екс-депутат оголосив голодування.
29 вересня в СБУ повідомили про завершення розслідування у справі Семенченка.
У відомстві нагадали, що слідство велося одразу за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 2, ч. 3 ст. 260 (створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ч. 2 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).
Вас також можуть зацікавити новини
- Міноборони найближчим часом буде реформоване - Резніков
- Лукашенко каже, що Білорусь ніколи не стане демократичною Україною
- Арахамія про законопроект про множинне громадянство: особа не зможе голосувати за владу в двох країнах
Автор: Антоніна Доломанжи