Евгений Шевченко
  • Дата народження
    4 травня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Евгений Шевченко
632

Евгений Шевченко

Шевченко Євгеній Володимирович: нардеп IX скликання ВРУ, якого виключили з фракції

Шевченко Євгеній Володимирович — народний депутат України, юрист та підприємець, член Комітету ВРУ з питань економічного розвитку.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Євгеній Володимирович Шевченко народився 4 травня 1972 року в Мелітополі Запорізької області.

Освіта

Шевченко служив у радянській армії. Євгеній має диплом юриста, який він отримав в Інституті права ім. В. Сташиса Класичного приватного університету в Запоріжжі.

Сім’я

Народний депутат офіційно не одружений. Є син Іван.

Кар'єра

Першим місцем роботи майбутнього нардепа став колгосп, де він працював після закінчення школи електриком. Отримавши диплом вишу, працював на керівних посадах в українських і міжнародних компаніях, таких як "Eurocape New Energy", "ECE Projektmanagement G.m.b.H", "Агросталь", "Цветмет".

До 2020 року народний обранець володів рестораном "Портер", консалтинговою фірмою "Статус", а також частиною акцій аграрної компанії "Агросталь".

У 2012 році Євгеній вирішив піти в політику. Тоді він балотувався як самовисуванець у Верховну Раду по округу № 75 (Заводський та Ленінський райони міста Запоріжжя). На момент виборів очолював компанію "Агросталь". З результатом в 1,46% Шевченко став тільки десятим.

Через два роки Євгеній знову балотувався в народні депутати. На цей раз по виборчому округу № 210 (місто Прилуки, Бобровицький, Козелецький, Прилуцький райони Чернігівської області). В результаті Шевченко отримав всього 0,3% голосів і посів останнє (17-е) місце.

Під час президентських виборів в 2019 році Євгеній Шевченко був довіреною особою Володимира Зеленського.

Шевченко у парламенті

У тому ж 2019 році Євгеній нарешті став парламентарієм. На позачергових парламентських виборах балотувався до Верховної Ради 9-го скликання від партії "Слуга народу" по 76 округу (Вознесенівський і Хортицький райони міста Запоріжжя). За Шевченка проголосувало 43% і він зміг посісти перше місце.

У Верховній Раді IX скликання Євгеній входить до складу фракції "Слуга народу" і очолює підкомітет з питань промислової політики комітету з питань економічного розвитку.

Народний обранець керує групою з міжпарламентських зв'язків з Казахстаном. Також він входить до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Грузією, Іраком, Швейцарією, Сінгапуром і Азербайджаном.

Влітку 2020 року були чутки, що Євгеній Шевченко можливо буде балотуватися від "Слуги народу" в міські голови Запоріжжя.

Через деякі незгоди з фракцією Євгенія Шевченка у травні 2021 року виключили з фракції “Слуга народу” (деталі в розділі “Компромат”).

Компромат

Борги Євгенія Шевченка

ЗМІ виявили, що "Євгеній Шевченко перебуває в Єдиному реєстрі боржників України. Орган ДВС: Вознесенівський ВДВС м. Запоріжжя ГТУЮ у Запорізькій області, № АСВП 56723197. Тобто, довірена особа кандидата в президенти вважає за можливе не виконувати рішення судів, не платити борги за фінансовими зобов'язаннями. Очевидно, що у вказаного персонажа явні проблеми з законом.

Однак, державний судовий реєстр дав ще більше негативної інформації.

Так, Євгеній Шевченко є обвинуваченим у кримінальній справі 335/12026/15-к по ч.3 ст. 382 Кримінального кодексу України — «Невиконання рішення суду, яке набрало законної сили, яка завдала істотної шкоди законним правам та інтересам громадян».

Маючи юридичну освіту, заборгувавши десятку запорізьких бізнесменів в цілому більше мільйона доларів США, Євгеній Шевченко не знайшов нічого кращого, ніж сховатися в Києві від своїх кредиторів, щоб пересидіти там складні часи. Розквіт його шахрайської діяльності припав на роки безкарності "смотрящего" за Запоріжжям Євгенія Анісімова".

Виступ на російському ТБ

У жовтні 2019 року однопартійці і громадськість розкритикували парламентарія за виступ на російському телеканалі. "Українська правда" писала, що "народний депутат від "Слуги народу" Євген Шевченко взяв участь у пропагандистській передачі на російському "1 каналі", де розповів, які погані в Україні націоналісти".

"Як повідомив нардеп від "Слуги народу" Гео Лерос, Шевченко навіть сам хвалився виступом на російському ТБ на своїй сторінці у Facebook. Але згодом після несхвальних коментарів від колег по фракції і користувачів соцмережі, свій пост видалив". 

Пізніше нардеп виступив вже на українському телеканалі, де на запитання про оцінку своєї роботи поставив собі... “одиницю”.

“Мало давлю своїх колег стосовно адекватності прийняття законів, потрібно більше цим займатися. По кількості прийнятих законів та рішень у нас (фракції “Слуги народу”, – прим. ред) п’ятірка з плюсом. Але насправді законопроєкти не зовсім фракційні, їх здебільшого “спускають” з Кабінету Міністрів через людей, які були у списках партії (та пройшли до парламенту, – ред.). Що з цього вийде – подивимося”, — заявив нардеп.

Видання "Euromedia24.com" відзначало, що "якщо заглиблюватися далі в біографію Шевченка, то там легко можна знайти не тільки багатомільйонні борги, які і так у всіх на слуху, але і "рішалово" земельних питань, і роботу з “не найпопулярнішими” людьми Запоріжжя”.

Публічні образи

“У перші місяці президента Зеленського Шевченко зображував "смотрящего": ЗМІ писали про те, що він намагається "вирішувати питання", в тому числі і кадрові, а сам Шевченко анонсував нового запорізького губернатора мало не як свого протеже".

"Правда, дуже скоро після початку роботи губернатора Віталія Туринка нардеп про своє "лобіювання запорізької кандидатури" забув: через місяць після призначення Туринка на нього нападав офіційний помічник Шевченка, а в лютому і сам Шевченко відкрито "мочив" призначеного Зеленським керівника".

"Шевченко в прямому ефірі зі стін Верховної Ради поливав образами запорізького соціолога за “неправильне”, на думку нардепа, експертне опитування (40 експертів відправили нардепа на останнє місце за ефективністю серед запорізьких" слуг ").

"На рахунку нардепа не тільки образи на адресу колег по партії і ВР, а й на адресу своїх виборців, які наважилися ввічливо вказувати" слузі "або точніше сказати" пана народу "на недоліки в роботі.

Виключення з фракції

У жовтні 2020 року Євгеній Шевченко вступив у перепалку з Віталієм Безгіним. Це сталося через рішення Конституційного суду про скасування покарання за недостовірне декларування. Взаємні образи почалися після поста Шевченка в Telegram-каналі та закінчилися на Facebook-сторінці Безгіна.

Тоді Шевченко назвав критиків Конституційного суду «адептами» Держдепартаменту США та філантропа Джорджа Сороса.

У травні 2021 року Шевченка виключили з фракції “Слуг”. Глава партії Олександр Корнієнко зазначив, що Шевченко поставив під загрозу відносини України із міжнародними партнерами, а також завдав шкоди її міжнародному іміджу як держави, що керується демократичними європейськими цінностями.

Між іншим, Шевченко сам неодноразово просив, щоб його виключили з фракції. Після того, як це сталося, він привітав таке рішення, написавши, що нарешті може піти своїм шляхом. 

Цьому передувало також те, що 20 квітня Шевченко полетів до Мінська на зустріч з Олександром Лукашенком. Хоча Україна не визнає його легітимним президентом Білорусі. Після цього фракція закликала його пояснити свій візит.

Декларація

Згідно з декларацією, поданою в березні 2021 року, Шевченко Євгеній Володимирович володіє частиною квартири в Запоріжжі, а в Київській області орендує таунхаус.

З транспортних засобів народний депутат має HONDA СВ 1100SAE 2016 року випуску, а також на праві користування BMW X5 2020 року випуску. 

Нардеп декларує корпоративні права у трьох компаніях: ТОВ “ПОРТЕР”, КОНСАЛТИНГОВА ФІРМА СТАТУС та ТОВ “Агросталь”. 

Річний дохід: 479 тисяч 761 гривня. 

Грошові активи: 12 тисяч доларів готівкою.

Посилання

Євгеній Шевченко у мережі Facebook 

Instagram Євгенія Шевченка

Відео

Згадки про персону