І влада, і опозиція Великої Британії висловили абсолютно одностайну підтримку Україні.
Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив під час прямого включення на своїй сторінці у Facebook.
Міністр розповів, що 8 грудня, під час першого дня свого візиту до Великої Британії, він зустрівся із посадовцями, а також депутатами британського парламенту - як консерваторами, так і лейбористами.
"Тобто і влада, і опозиція прийшли. Абсолютно одностайна підтримка України. І як сказала моя британська колега Елізабет Трасс - Україна є одним із найближчих союзників Великої Британії. Це короткий опис стану наших двосторонніх відносин", - зазначив він.
Кулеба наголосив, що так само й Велика Британія є одним із основним союзників України.
За його словами, таких відносин вдалося досягти через те, що обидві країни мають спільні національні інтереси та бачення світових проблем.
"І друге - це хімія, як кажуть британці, яка встановилася між президентом Зеленським та прем'єр-міністром Джонсоном. Прямо відчувається, що після останньої їхньої зустрічі в Нью-Йорку в рамках Генасамблеї ООН коліщата державних машин закрутилися швидше і в Україні, і в Британії", - додав очільник МЗС.
Він нагадав, що вчора на зустрічі із Трасс було досягнуто певних домовленостей, про які "годі було б і мріяти" за іншого рівня відносин.
"Лондон не просто почув Україну, коли ми закликали партнерів зробити комплексний пакет стримування Росії, а став одним з лідерів цього процесу... Лондон показово готовий робити кроки, готовий проявляти ініціативу", - підкреслив Кулеба.
Міністр уточнив, що наразі країни працюють над організацією візиту прем'єр-міністра Бориса Джонсона до України, який відбудеться наступного року.
Відносини Британії та України
8 грудня Україна та Велика Британія ухвалили ряд домовленостей. Зокрема, Британія додатково виділить 1 млрд фунтівна підтримку України.
Також країни домовилися започаткувати Комерційний діалог, перше засідання якого відбудеться у 2022 році та стане платформою для розширення та зміцнення торговельної взаємодії в ключових сферах. Діалог стане новою спеціалізованою платформою для обговорення шляхів покращення бізнес-клімату та усунення бар’єрів для двосторонньої торгівлі.
Крім того, було домовлено, що Британія і Україна продовжать налагоджувати співпрацю для поступового спрощення режиму поїздок громадян.
У Великій Британії пообіцяли, що допомагатимуть Українів питанні реінтеграції окупованих Росією територій.
Вас також можуть зацікавити новини
- "Ця ідея неактуальна": Байден виключив військову протидію ймовірному вторгненню РФ до України
- Путін заявив, що домовився з Байденом про створення спецструктури щодо вступу України в НАТО
- Економічні санкції США проти РФ на випадок вторгнення в Україну є поки крайнім заходом – CNN
Автор: Антоніна Доломанжи