КИЇВ. 17 грудня. УНН. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував схвалення резолюції ГА ООН “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополь, Україна”. Про це повідомляє УНН із посиланням на МЗС України.
Цитата
“Вітаю схвалення 16 грудня Генеральною Асамблеєю ООН оновленої і посиленої резолюції „Ситуація з правами людини у тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна“.
Українська дипломатія послідовно посилює резолюції ГА ООН щодо Криму новими положеннями, які фіксують факти грубих порушень міжнародного права та прав людини на півострові з боку РФ як держави-окупанта.
Цьогоріч нам вдалося внести в текст відповідальність Росії за дотримання прав кримських татар як корінного народу Криму, а також вимогу скасувати вироки, винесені заочно щодо лідерів кримськотатарського народу та кримських татар.
Документ закликає держав-членів ООН посилити співпрацю в рамках Кримської платформи задля поліпшення ситуації з правами людини в Криму”, — заявив міністр.
“Зміни в назві цьогорічної резолюції безпосередньо віддзеркалюють незаконні дії Росії з тимчасової окупації українського півострова. Я щиро вдячний усім державам-членам ООН, які стали співавторами та голосували за цей важливий для України документ”, — додав він.
Що відомо про резолюцію
За словами міністра резолюція вимагає від Росії припинити безпідставні затримання та арешти мешканців Криму, звільнити незаконно утримуваних за ґратами громадян України, зокрема Еміра-Усеїна Куку, Галину Довгополу, Сервера Мустафаєва, Владислава Єсипенка, Нарімана Джеляла та інших.
Підкреслюється також, що нарощування військового угруповання у тимчасово окупованому Криму та численні навчання російських збройних сил спричиняють значні довгострокові негативні наслідки в регіоні, зокрема ускладнюють забезпечення основоположних прав цивільного населення.
Резолюція містить заклик до РФ припинити політику примусової зміни демографічного складу Криму, засуджує проведений Росією Всеросійський перепис населення, який визнається недійсним на території Криму.
Резолюція наголошує на виключній відповідальності Росії як держави-окупанта в забезпеченні мешканців Криму питною та прісною водою.
Доповнення
Документ став шостою поспіль резолюцією Генасамблеї ООН з правозахисної проблематики в окупованому Криму і вже одинадцятою у контексті міжнародного реагування на спробу незаконної анексії Росією українського півострова.
Нагадаємо
Пізно ввечорі 16 грудня Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна”.
“За” резолюцію проголосували — 65 країн, “проти” — 25, коли утрималися 85 країн.