Учені з Гонконгу довели безсилля двох найпопулярніших вакцин проти нового варіанту коронавірусу "Омікрон". Йдеться про Pfizer-BioNTech та Coronavac.
Про це повідомляє ТСН з посиланням на Medical Press.
Спеціалісти протестували два варіанти штаму "Омікрон", які є в Гонконгу, — з Південної Африки та Нігерії. Вивчалися дві групи з 25 осіб. У групі, яка отримувала два щеплення Pfizer-BioNTech, тільки п'ять людей змогли протистояти вірусу. Ефективність вакцини була оцінена в 20-24%, що значно нижче порівняно з класичним варіантом коронавірусу.
У групі, вакцинованій Coronavac, жоден реципієнт не виробив антитіла в кількості, достатній для нейтралізації "Омікрону".
Вчені дійшли висновку, що вакцинація цими препаратами не допоможе у протистоянні новому штаму.
Омікрон: що відомо про штам коронавірусу
Перші повідомлення про зараження новою мутацією коронавірусу з'явилися в листопаді 2021 року в Південній Африці. Вірус швидко поширився в найбільш густонаселеній провінції ПАР Гаутенг.
Випадки зараження цим штамом зафіксовані в Ботсвані, пар і Гонконгу, а також у мандрівників, які прибули в Ізраїль, Бельгію, Німеччину, Італію і Великобританію.
У ВООЗ порівняли штами коронавірусу "Омікрон" і "Дельта". Фахівці вважають, що навіть попри легший перебіг хвороби при зараженні "Омікроном" може перевантажити непідготовлені системи охорони здоров'я - просто через велику кількість інфікованих.
Вас також можуть зацікавити новини
- В РНБО наполягають на необхідності починати вакцинацію бустерною дозою
- Житель Мукачева виграв позашляховик за щеплення проти COVID-19 (відео)
- В Україні "третя доза" не передбачатиме нового COVID-сертифікату - МОЗ
Автор: Інна Андаліцька