Російський газопровід "Північний потік-2" продовжують готувати до запуску, хоч прогнози щодо його сертифікації невтішні. Газом почали заповнювати вже другу нитку трубопроводу.
Про це повідомляє прес-служба компанії Nord Stream 2 AG.
"17 грудня розпочалася процедура заповнення газом другої нитки газопроводу "Північний потік-2". Аналогічно процедурі, проведеній по першій нитці, друга нитка буде поступово наповнюватися газом, щоб досягти необхідного рівня обсягу і тиску", - зазначено в повідомленні.
При цьому в компанії заявили про успішне завершення пусконалагоджувальних робіт.
"Північний потік-2" - Що відомо
Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Газопровід проходить в обхід України. 10 вересня в Росії заявили про завершення будівництва. "Північний потік-2" запустять після сертифікації, за прогнозами, на початку 2022 року.
10 вересня в Росії заявили про закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2".
23 вересня 2021 року стало відомо про те, що в Конгресі схвалили санкції проти "Північного потоку-2".
4 жовтня газом почали заповнювати першу нитку газопровід.
15 листопада 2021 року Федеральне мережеве агентство Німеччини (BundesNetzAgentur, BNetzA) задовольнило заявку НАК "Нафтогаз України" на участь у процесі сертифікації компанії Nord Stream 2 AG, яка є оператором газопроводу "Північний потік-2".
Назавтра BNetzA призупинило процедуру сертифікації. Регулятор дійшов висновку, що сертифікація можлива лише після того, як оператор приведе свою організаційно-правову форму у відповідність до законодавства Німеччини.
27 листопада 2021 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що російський газопровід "Північний потік-2" може запрацювати без сертифікації. У цьому випадку доведеться сплатити штраф у розмірі приблизно 1 мільйон євро.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Світовий банк виділить Україні 300 мільйонів євро на підвищення енергоефективності
- Євросоюз хоче відмовитися від довгострокових газових контрактів
- "Нафтогаз" не зможе довго утримувати тарифи на газ для населення, якщо збережуться нинішні ціни на біржі-Вітренко
Автор: Анастасія Горбачова