/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2F4de7156ee4e3be013f44182a06a6ef81.jpg)
Financial Times: судна зі зрідженим газом змінюють курс з Азії та прямують до Європи через нові рекордні ціни на "блакитне паливо" з Росії
КИЇВ. 22 грудня. УНН. Судна, які везуть ЗПГ в Азію, повертають у середині маршруту і змінюють курс на Європу, так як користувачі там готові платити за газ більше, ніж азіати, через ціни, які злетіли, пише Financial Times, передає УНН.
Деталі
Видання зазначає, що протягом року Китай, Японія і Південна Корея випереджали Європу з постачання ЗПГ, який використовувався на електростанціях. Тепер же сховища в Азіатському регіоні заповнені і власники суден повертають їх, для того щоб заробити на зростаючих цінах на європейському ринку.
Директор з ЗПГ Platts Кьяран Роу повідомив газеті, що зараз різниця між європейськими та азіатськими цінами на газ досягла максимуму. Як пише Financial Times, спотові поставки в Європу оцінювалися приблизно в 48,5 доларів за 1 млн британських теплових одиниць (БТО), тоді як в Азії вони становили 41 долар за мільйон БТО.
Про незвичайні маршрути вантажних суден через ціни на газ в Європі, що злетіли, повідомив також аналітик з дослідницької компанії ICIS, яка відстежує рух танкерів з ЗПГ, Алекс Фройлі. За його словами, крім розвороту американських суден, що прямували в Азію, у бік європейських портів це включає також перші за більш ніж десятиліття поставки австралійського ЗПГ в Європу.
Так, наприклад, американський танкер, який везе ЗПГ, Minerva Chios прямував на схід, минув північне узбережжя Африки і потім пройшов Суецький канал. Однак 15 грудня недалеко від Індії судно повернуло і попрямувало назад до Суецького каналу, імовірно в Європу. Інше судно США з ЗПГ повернуло біля Малаккської протоки минулого тижня.
Засновник і виконавчий директор найбільшого в світі незалежного трейдера ЗПГ Gunvor Торбьорн Торнквіст очікує, що в грудні в Європу попрямують від 15 до 20 суден окрім звичайної кількості і стільки ж у січні.
Доповнення
Вчора ціна на газ в Європі вперше перевищила 2150 доларів за 1 тис. куб. м, встановивши історичний рекорд. За вчорашній день ціна зросла на 27%.

