Українці зможуть стати донорами органів через "Дію"
Українці зможуть стати донорами органів через "Дію"

Українці зможуть стати донорами органів через "Дію"

Днями народні депутати проголосували за зміни до закону про трансплантацію. Серед нововведень, також можливість підписати згоду на посмертне донорство в електронному вигляді, зокрема через додаток "Дія". Це великий крок для розвитку української трансплантології.

Про це пише "Фокус".

Чому це важливо?

Експерти впевнені, що згода стати донором органів після смерті через "Дія" просуне вітчизняну трансплантологію далеко вперед. Нині в Україні діє дуже складна і затратна за часом офлайнова процедура. Через це багато людей, які б хотіли "заповісти" свої органи, цього не роблять. Адже необхідно знайти форму згоди на сайті МОЗ, роздрукувати та заповнити її, потім віднести в центр трансплантації або Український центр трансплант-координації. За останні два роки це зробили одиниці українців.

Завдяки поправкам до закону тепер процедура стане набагато простішою. Усе можна буде зробити через додаток "Дія".

"Тепер у "Дії" (або для тих, хто не має "Дії" — на електронному захищеному ресурсі) можна буде підписати свою згоду або незгоду на посмертне донорство", - написала на своїй сторінці в соцмережах одна із авторів закону, нардепка Оксана Дмитрієва.

Підписати згоду чи незгоду на донорство можна буде навіть в особистому кабінеті в електронній системі охорони здоров'я. Варто зазначити, що поки ця послуга не доступна.

Як усе працюватиме?

За словами генерального директора Українського центру трансплант-координації Дмитра Коваля, створення електронних інструментів для підписання заяв на посмертне донорство уже розпочали. Однак точна чи приблизна дата запуску проєкту поки не відома так само, як і алгоритм, за яким усе працюватиме.

Незважаючи на це, уже сьогодні зрозуміла загальна схема:

  1. Людина підписує електронну згоду або незгоду на посмертне донорство;
  2. Заява потрапляє до електронної системи охорони здоров'я.

Дмитро Коваль уточнює, що для цих заяв створять спеціальну закриту базу даних. Ця інформація буде невидимою для усіх, зокрема і лікарів, до моменту встановлення діагнозу смерті мозку пацієнта:

"Лише після цього трансплант-координатор отримує цю інформацію в Єдиній державній інформаційній системі трансплантації", - запевняє експерт.

Українці зможуть стати донорами органів через "Дію" - Фото 1
Українці зможуть підписати згоду на посмертне донорство органів через "Дію"

Варто зазначити, що, за новим законом, онлайн можна буде оформити як згоду, так і незгоду стати донором органів. Окрім цього, є можливість змінити своє рішення у будь-який момент. Але це також необхідно  задокументувати офлайн або онлайн через "Дію" чи інший доступний електронний ресурс.

Нагадаємо, що Рада оновила умови для IT-бізнесу.

Читайте також, що в додатку "Дія" доступні 7 нових послуг.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.

Джерело матеріала
Автор статті
Цибуля Надія
Цибуля Надія
Редактор новин
loader
loader