Як говориться у повідомленні АМКУ, комітет виявив ці порушення у процесі дослідження загальнодержавного ринку яєць курячих в шкарлупі.
Зокрема АМКУ встановив, що протягом 2018-2019 років одна з компаній групи «Авангард» - ПНВК «Інтербізнес» збільшила кількість філій за рахунок суборенди активів шести птахофабрик, розташованих в:.
Телешівка Рокитнянського р-ну Київської обл.
(власник - ТОВ «ІК «Агросоюз-РП»);.
Мліїв Городищенського р-ну Черкаської обл.
(власник - ТОВ «ІК «Агросоюз-РП»);.
Петропавлівка Городищенського р-ну Черкаської обл.
(власник - ТОВ «ІК «Агросоюз-РП»);.
Ковтунівській сільській раді Золотоніського р-ну Черкаської обл (власник - ПП «Золотінська птахофабрика»);.
с-щі Відрадне Запорізького р-ну Запорізької обл (власник - ПрАТ «Відрадненське»);.
Старовірівка, Шевченківського р-ну Харківської обл (власник - ТОВ «Старовірівський птахокомплекс»).
Під час розгляду цих справ Комітетом додатково було виявлено факти набуття в суборенду ще трьох птахофабрик розташованих у:.
Садове Баришівського р-ну, Київська обл.
(власник - ПрАТ «Агрофірма Березанська птахофабрика»);.
Броварський, 99, м.
Київ (власник - ТОВ «Птахофабрика Київська»);.
Пухівка, Броварський район, Київська обл.
(власник - ТОВ «Птахофабрика Київська»).
«Таким чином загальна кількість виявлених порушень склала 18.
Оскільки всі справи мали однакову кваліфікацію порушень, пов’язаність відповідачів відносинами контролю та однакові схеми набуття контролю, їх було об’єднано в одну», — зазначили в АМКУ.
Схема набуття контролю над підприємствами, за даними відомства, виглядала наступним чином: окремі маловідомі і дрібні суб’єкти господарювання, що входили до складу ГК «Авангард» й не займалися виробництвом курячих яєць, брали в оренду птахофабрики і одразу передавали ці активи в суборенду ПНВК «Інтербізнес» — підприємству своєї групи, що виробляє та реалізує курячі яйця, в тому числі і на зовнішні ринки.
На набутих активах ПНВК «Інтербізнес» одразу розпочав виробництво.
«Фактичне використання ПНВК «Інтербізнес» взятих в суборенду птахофабрик призвело до збільшення частки Групи компаній «Авангард» на ринку яєць курячих в шкарлупі на 2,89 % у 2018 році, на 8,73 % - у 2019 році та на 9 % - у 2020 році», — підрахували у відомстві.
Відповідно частка групи компаній «Авангард» на ринку первинної реалізації яєць курячих у шкарлупі у 2020 році склала 39,93%, що перевищує визначений у частині другій статті 12 Закону України «Про захист економічної конкуренції» поріг — 35 %.
«Дії відповідачів, що полягали у набутті контролю над активами без отримання відповідних дозволів органів Антимонопольного комітету України, наявність яких була необхідна, визнано порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції», — підсумували в АМКУ.
Для довідки: «Авангард» — одна з великих агропромислових компаній України, що спеціалізується на виробництві курячих яєць і сухих яєчних продуктів.