Прокачування російського газу через Україну до Словаччини на початку 2022 року знизилося втричі. "Газпром" у 2021 році не використав потужності української ГТС в повному обсязі.
Про це повідомив глава "Оператора ГТС України" Сергій Макогон у Facebook.
"У 2021 році транзит природного газу з РФ склав 41,7 млрд куб.м., при загальному рівні заброньованих потужностей в 44,4 млрд. куб. (для точок входу з РФ) і 45,8 млрд. куб. м. (для точок виходу в країни-члени ЄС і Молдови). Тобто Газпром використовував заброньовані потужності по точках входу на 93,8%, по точках виходу - 91%", - йдеться в повідомленні.
При цьому Макогон зазначив, що загальна транзитна потужність української ГТС становить 146 млрд.м3.
"Україна готова транспортувати майже на 100 млрд м3 більше, ніж було протранспортовано у 2021 році, що становить потужність майже двох північних потоків", - підкреслив глава ГТС України.
За даними Reuters, прокачуванняросійського газу з України до Словаччини впала втричі. Згідно з даними словацького оператора трубопроводів Eustream, заявка склала 275 827 мегават-годин (МВт-год), а це найнижчий рівень з 24 лютого 2021 року.
"Північний потік-2": Що відомо
Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Газопровід проходить в обхід України. 10 вересня в Росії заявили про завершення будівництва. "Північний потік-2" запустять після сертифікації, за прогнозами, на початку 2022 року.
10 вересня в Росії заявили про закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2".
23 вересня 2021 року стало відомо про те, що в Конгресі схвалили санкції проти "Північного потоку-2".
4 жовтня газом почали заповнювати першу нитку газопровід.
15 Листопада 2021 року Федеральне мережеве агентство Німеччини (BundesNetzAgentur, BNetzA) задовольнило заявку НАК "Нафтогаз України" на участь у процесі сертифікації компанії Nord Stream 2 AG, яка є оператором газопроводу "Північний потік-2".
На наступний день BNetzA призупинило процедуру сертифікації. Регулятор дійшов висновку, що сертифікація можлива лише після того, як оператор приведе свою організаційно-правову форму у відповідність до законодавства Німеччини.
27 листопада 2021 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що російський газопровід "Північний потік-2" може запрацювати без сертифікації. У цьому випадку доведеться сплатити штраф у розмірі приблизно 1 мільйон євро.
Німецький віце-канцлер, федеральний міністр економіки і захисту клімату Роберт Хабек заявив, що Німеччина може зупинити проект "Північного потоку-2" залежно від розвитку ситуації з російською агресією проти України.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Німеччина закриває половину своїх АЕС
- Посол розповіла, як Україна працює для розширення санкцій США щодо "Північного потоку-2"
- Українцям розповіли, скільки коштуватиме бензин і автогаз у 2022 році