Бустерну дозу вакцини кияни можуть зробити в будь-якому пункті, де щеплюють проти COVID-19.
Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, інформує прес-служба Київської міської держадміністрації.
За її словами, на сьогодні такою можливістю скористалося близько 10 тисяч жителів столиці.
Гінзбург нагадала, що наказом Міністерства охорони здоров’я України № 26 від 6 січня 2022 року рекомендовано вводити бустерну дозу вакцин людям старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому. Оптимальний термін ревакцинації - від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.
"Фактично, введення бустерної дози поновлює силу впливу вакцин від COVID-19, ефективність яких, згідно з останніми світовими даними, з плином часу поступово знижується. До того ж бустерна доза має стати додатковим захистом, враховуючи появу все нових мутованих штамів, на кшталт "омікрона", - розповіла директорка департаменту.
Дослідження вказують на те, що найкращі результати демонструють бустерні дози мРНК-вакцинами після щеплення двома дозами вакцин інших типів. Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам - Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
Гінзбург наголосила, що вакцинація, хоч і не на 100% запобігає захворюванню, але в багато разів знижує ризики тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.
Зареєструватися на щеплення онлайн можна через сервіс helsi.me.
Бустерна доза в Україні
У 2022 році повнолітні вакциновані українці зможуть отримати додаткову дозу вакцини. Бустерна доза підсилює імунітет і може дати додатковий захист від поширеного штаму "Омікрон". УНІАН розібрався, кому і навіщо потрібна бустерна доза, як її отримати і як працюватимуть документи після третього щеплення.
Водночас регулятор Євросоюзу попередив, що часті ревакцинації від коронавірусу можуть негативно вплинути на імунну систему людини.
В Україні за добу 12 січня виявили 10 046 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 590 дітей та 255 медпрацівників. Було госпіталізовано 1 676 осіб; зафіксовано 191 летальний випадок; одужали 7 202 людини.
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію дізнавайтеся на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
Вас також можуть зацікавити новини:
- В МОЗ пояснили, як можна буде придбати антибіотики за новою схемою
- У KSE спрогнозували, чи загрожуватиме COVID-19 Україні упродовж 2022-го
- Величезний прорив: Тодуров відреагував на пересадку серця ГМО-свині людині