На засіданні Ради ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України – Кулеба
На засіданні Ради ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України – Кулеба

На засіданні Ради ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України – Кулеба

Консолідована міжнародна підтримка України пролунала на полях засідання Ради ОБСЄ. Про це за її підсумками заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "5 канал". 

Тепер Київ разом із партнерами працюватимуть над тим, щоби Росія замість ультиматумів, почала виконувати Гельсінські угоди. Зокрема, йдеться про припинення агресії на українському Сході та деокупацію Криму. 

Тим часом голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнев Рау вирішення безпекової кризи в Європі бачить через перезапуск діалогу, який має призвести до консенсусу. Він підтвердив підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. 

"Я вірю, що ми поступово шукаємо можливість перезапустити діалог, але він має призвести до консенсусу. Його можна досягнути лише у межах норм міжнародного права і попередніх домовленостей", – заявив голова ОБСЄ Збігнев Рау.

Засідання постійної ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі – вже третій етап переговорів цього тижня, спрямований на послаблення напруженості біля українських кордонів. У засіданні взяли участь усі 57 країн-членів. 

"Коли зростає напруження, існує два механізми. Діалог і зниження ризиків, запобігання інцидентам та збільшення прозорості", – зазначила генеральна секретарка ОБСЄ Гельга Шмід.

Як повідомляв 5.UA, під час засідання Ради НАТО-РФ Росія закликала НАТО відмовитися від прийому України, але Альянс не погодився.

Нагадаємо, секретар НАТО Столтенберг наголосив, що Альянс ніколи не обіцяв не приймати нових членів зі сходу Європи.

Як повідомляв 5.UA, у п'ятницю, 17 грудня, на сайті МЗС Росії з'явився перелік вимог Кремля щодо Вашингтона й Альянсу, у яких мовилося, зокрема, про гарантії нерозміщення військових баз на територіях пострадянських країн, зокрема невступ до НАТО України. Крім того, Москва вимагає, щоби Альянс відмовився надавати своїм союзникам зі Східної Європи військове підкріплення.

Своєю чергою, речниця Білого дому Джен Псакі запевнила, що США ніяких рішень без Європи не прийматиме.

Володимир Путін вважає "червоною лінією" членство України в НАТО. У грудні, коментуючи дані про переміщення російських військ, глава Кремля заявив, що вимагатиме від Альянсу гарантій невступу України.

Байден на перемовинах з Путіним 7 грудня відмовився дотримуватися встановлених Кремлем "червоних ліній" щодо неможливого членства України у військовому Альянсі.

Теги за темою
МЗС України Дмитро Кулеба ОБСЄ
Джерело матеріала
loader
loader