Німеччина обіцяє "вжити заходи" щодо "Північного потоку-2" у разі нападу Росії
Німеччина обіцяє "вжити заходи" щодо "Північного потоку-2" у разі нападу Росії

Німеччина обіцяє "вжити заходи" щодо "Північного потоку-2" у разі нападу Росії

Ілюстрація REUTERS

Глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що у разі нападу Росії на Україну Німеччина з партнерами вживатимуть "відповідні заходи" щодо "Північного потоку-2".

Про це вона розповіла під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою 17 січня.

Міністр наголосила, що питання суверенітету незалежної країни для неї "не є питанням для обговорення", вкотре засвідчивши підтримку територіальної цілісності України.

"Кожна нова агресія матиме велику ціну. Ми готовий провести серйозний діалог з Росією, оскільки дипломатія – це єдиний придатний шлях, щоб розрядити напружену ситуацію. Але я хочу наголосити, що ми не говоримо про Україну без України. Ми тісно погоджуємо наші кроки з НАТО і Україною", - сказала вона.

Бербок додала, що "жодна країна не має права вказувати іншій, у якому напрямку їй розвиватися, які підтримувати відносини і які союзи укладати".

Німеччина, зауважила Бербок, підтримує позицію США щодо "Північного потоку-2" у разі нападу Росії на Україну.

"У коаліційній угоді зазначено, що в енерго-політичних питаннях Німеччина діє згідно з європейським законодавством. Що стосується "Північного потоку-2", наразі це питання не повністю реалізується. Тому процес сертифікації на даний час призупинено. Водночас ми з огляду на цей проект маємо геополітичні нюанси, про що говоримо весь час. Тому ми підтримуємо спільну заяву зі США – якщо буде подальша ескалація з боку Російської Федерації, будемо з нашими партнерами вживати відповідні заходи", - відповіла вона.

"Північний потік-2": що відомо

Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Для запуску "Північного потоку-2" необхідна його сертифікація німецькими органами. Ця процедура була розпочата, однак 16 листопада призупинена. Після сертифікації німецькими органами дозвіл на експлуатацію має дати Єврокомісія. Без схвалення з боку ЄК газопровід не може бути запущений.

Теги за темою
Німеччина Дмитро Кулеба Північний потік-2
Джерело матеріала
loader
loader