Найбільші міжнародні авіакомпанії заявили про скасування рейсів у США на тлі конфлікту з впровадженням 5G.
На даний момент про скасування рейсів заявили такі авіакомпанії як Emirates, Air India, All Nippon Airways, Japan Airlines, Lufthansa і British Airways. Про це повідомляє CNN.
Авіакомпанія Emirates призупинила польоти:
- в Бостон;
- в аеропорт О'хара в Чикаго;
- в аеропорт Форт-Уерт в Далласі;
- у міжконтинентальний аеропорт імені Джорджа Буша в Х'юстоні;
- у Маямі;
- у Ньюарк;
- в Орландо;
- у Сан-Франциско;
- в Сіетл.
Авіакомпанія Air India призупиняє польоти:
- між Делі та Сан-Франциско;
- Чикаго та аеропортом Кеннеді.
Lufthansa скасувала рейс:
- між Франкфуртом і Маямі.
Також авіакомпанія замінить літаки Boeing 747-8 на 747-400 на рейсах з Франкфурта в Лос-Анджелес, Чикаго і Сан-Франциско.
Авіакомпанії в All Nippon Airways і Japan Airlines:
Скасовують рейси в Штати, які планувалося виконувати на лайнерах Boeing 777. Замість цього рейси виконуватимуть на літаках Boeing 787.
Авіакомпанії США і 5G:
10 серпня 2021 року в США заявили про те, що зв'язок п'ятого покоління (5G) є "реальною загрозою" і несе в собі ризики для людей.
30 жовтня 2021 року Федеральне авіаційне управління США (FAA) висловило занепокоєння і заявило про те, що планує випустити ряд попереджень для пілотів і авіакомпаній щодо потенційного впливу мереж зв'язку п'ятого покоління (5G) на безпека польотів.
У FAA вважають, що вплив радіосигналу мережі 5G на прилади, такі як альтиметр, який визначає відстань між літаком і земною поверхнею, може привести до збоїв в системах управління повітряними суднами. Це пов'язано з тим, що верхній поріг частот для 5G 4,2 ГГц збігається з нижньою межею, використовуваним в авіації.
18 січня 2022 року американські авіакомпанії заявили про негативні наслідки для авіації в разі розгортання поблизу аеропортів інфраструктури для 5G. Представники авіакомпаній вважають, що техніка для 5G може вивести з ладу значну кількість широкофюзеляжних літаків.