/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F854df454d8de1c171334f632ce056dcc.jpg)
У Німеччині знайшли тіла українців, яких 80 років вважали зниклими безвісти: фото
На колишньому кладовищі часів Другої світової війни виявили останки українських солдатів, трьох з них уже ідентифікували.
У німецькому місті Бремені під час підготовки до промислового будівництва було проведено археологічні розкопки на місці так званого “російського кладовища”, де були поховані військовополонені радянської армії.
Як повідомив у п'ятницю, 21 січня, на своїй Facebook-сторінці міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, серед похованих солдатів ідентифіковано останки трьох українців, яких 80 років вважали зниклими безвісти.
“Українські дипломати у Генеральному консульстві України в Гамбурзі дізналися про плани будівництва. Звісно, ми розуміли, що кладовище ніяке не “російське”, а радянське, і що серед радянських військовополонених та примусових робітників могли бути українці”, - зазначив він”, - написав міністр.
За наполяганням українського МЗС та місцевих активістів влада Бремена розпочала масштабні розкопки, до яких долучилися й українські студенти-археологи.
Серед перших знахідок - солдатський жетон № 14683, який належав українцю Івану Пастернаку. Пізніше за допомогою Національного музею історії України у Другій світовій війні вдалось знайти родичів солдата, якого вважали зниклим безвісти.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F7ab1146cf1c83786073bd6c7b709f355.jpg)
“Крім Івана Пастернака, ми вже знайшли ще двох українських воїнів, Сергія Селика (Зелика), уродженця Київської області 1921 р.н., та Миколу Ковальчука 1915 р.н. з Волині. Родичів Сергія спільними зусиллями з музеєм вже вдалося знайти, а родичів Миколи ще шукаємо”, - повідомив Дмитро Кулеба.
Міністр зазначив, що розкопки триватимуть до березня 2022 року. Ймовірно, до того часу вдасться знайти та ідентифікувати особи інших похованих тут людей.
Нагадаємо, у Німеччині 96-річна жінка, яка працювала секретаркою коменданта нацистського концтабору Штуттгоф,втекла перед початком суду.
Читайте також:
"І як ми ще живі": родичам загиблих у Другій світовій війні передали листи, які 80 років тому писали їхні близькі
Російського студента покарали за фото шефа гестапо Мюллера на акції “Безсмертний полк”
На березі острова в Японії з’явилися кораблі-примари із минулого

