“Біль/Це не моє”: У The Naked Room відкрилася виставка художників Валентина Радченка та Станіслава Туріни
“Біль/Це не моє”: У The Naked Room відкрилася виставка художників Валентина Радченка та Станіслава Туріни

“Біль/Це не моє”: У The Naked Room відкрилася виставка художників Валентина Радченка та Станіслава Туріни

У галереї сучасного мистецтва The Naked Room проходить виставка художників Валентина Радченка та Станіслава Туріни, що має одразу дві назви — “Біль” і “Це не моє”. Обидва митця є учасниками майстерні “ательєнормально”, де пліч-о-пліч працюють художники із та без синдрома Дауна.

Валентин Радченко — художник із синдромом Дауна, займається мистецтвом понад двох років. Свої роботи він розділяє на дві категорії: біль і не біль. Але більшість його картин відносяться до “болі”. Усі роботи художника — неначе певна схема, де кожен елемент не обов’язково повинен бути гарним, але має виконувати певну функцію. Усі речі, зображені на картині, співвідношення їхніх форм і кольорів Валентин упорядковує за принципом відносин між людьми та явищами. А ось загальний принцип упорядкування має сувору ієрархію.

“Біль/Це не моє”: У The Naked Room відкрилася виставка художників Валентина Радченка та Станіслава Туріни (фото 1)
“Біль/Це не моє”: У The Naked Room відкрилася виставка художників Валентина Радченка та Станіслава Туріни (фото 3)

Станіслав Туріна займається графікою, ленд-артом інсталяцією та контекстуальним розписом. Його роботи з кераміки, зібрані в серію “Нескінченний натюрморт”, є практикою 11 років. Об'єкти натюрморта не є втіленням особистих думок митця, напроти. За його словами, ці думки були нав’язани ззовні, “випадково зачепилися за свідомість” та здобули матеріальну форму. Тому проєкт має назву “Це не моє”.

“Біль/Це не моє”: У The Naked Room відкрилася виставка художників Валентина Радченка та Станіслава Туріни (фото 5)

“У практиках цих авторів можна знайти надто багато спільного і можна просто впізнати річ або ж зашпортатись об неї думкою. Обидва автори довгий час жили у просторах переповнених дуже схожими речами, їхня кількість і ритм впливають на фактуру думки. Предмети у їхніх практиках набувають реальної та магічної важкості, це канали для різного роду зв'язків”, — відзначає кураторка виставки Катя Лібкінд.

Виставка Валентина Радченка та Станіслава Туріни “Біль/Це не моє” працює до 2 лютого у The Naked Room.

 

Читайте також:

Яким буде Національний павільйон України на 59-й Венеційській бієнале.

naked room
Джерело матеріала
loader
loader