Парламент готує великі зміни для ФОПів
В Україні часто підприємці-юридичні особи, щоб не платити податки за офіційно працевлаштованих співробітників, оформляють трудові угоди з ФОП 3 групи.
Подробиці пише видання Today.
Як обійти великий податок за співробітника?
Стало частою практикою оформляти трудову угоду з фізичною особою-підприємцем 3 групи, за якого юридична особа не платить податок як за співробітника. Натомість сам ФОП третьої групи сплачує ЄСВ за єдиним податком у розмірі 5% від свого доходу, тоді як юрособа не повинна в повному обсязі сплачувати 22% ЄСВ, 18% ПДФО та 1,5% військового збору.
Ясна річ, що через такі виверти державний бюджет України недоотримує мільярди гривень щороку. Щоб покласти край подібним хитрощам, парламент вирішив внести зміну в роботу ФОПів на інші компанії.
Звуження можливостей співпраці
Про швидкі зміни розповів голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, якщо звузити можливість ФОПу 3 групи співпраці з компаніями і надання їм своїх послуг безкоштовно (в питаннях єдиного податку), то юридичним особам буде невигідно оформляти працівників в якості зарплатних ФОП.
"Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, однак змушуємо платити всіх", - пояснив Данило Гетманцев. Коли конкретно набуде чинності зміна, голова не уточнив, але відомо, що профільний комітет планує запровадити й інші податкові інновації. Зокрема, сімейне декларування та об'єднання трьох обов'язкових платежів в єдиний податок, що спричинить за собою зниження його ставки.
Раніше портал MY.UA повідомляв, найвища інфляція з 2008 року: чому в усьому світі глобально зростають ціни.
Також ми писали, що Instagram готується до запуску платних підписок: що зміниться і скільки це буде коштувати.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.