Кризова ситуація на ринку добрив вплине як на подальшу якість і ціну хліба, так і на продовольчий сектор загалом.
Про це зазначив у коментарі УНІАН голова Союзу українського селянства Іван Томич.
"У складі міндобрив, особливо азотних, головна частка – газ. І його ціна, відповідно, переноситься у вартість добрив. Азотні добрива минулого року коштували 7-8 тисяч, сьогодні – близько 27 тисяч. І сільгоспвиробники, окрім крупних латифундій, будуть їх вносити мало або й зовсім не будуть. Особливо це стосується пшениці", - підкреслив експерт.
За його словами, криза на ринку мінеральних добрив відобразиться на посівах і врожайності пшениці, а також - на якості та ціні хліба.
"Всі витрати йдуть у хліб не сьогоднішній, а той, що буде осінню. Цей хліб буде малоякісним, бо як не дати азоту, то це все одно, що маленькій дитині не дати молока", - наголосив Томич.
Він додав, що ситуація на ринку мінеральних добрив є загрозливою для продовольчого сектору загалом.
"Пшениця для хліба і булочок – це одна частина. А ще пшениця, ячмінь, кукурудза – це корм для тварин. Якщо вони будуть ще дорожчими, то будуть зупинятись підприємства по виробництву тваринницької продукції", - зазначив експерт.
Як повідомляв УНІАН, на 21 січня 2022 року забезпеченість вітчизняних сільськогосподарських підприємств мінеральними добривами для проведення весняно-літніх польових робіт склала в середньому 11%, а станом на 24 січня 2021 року цей показник був 18%.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Як резонансне рішення Кабміну змінить ціни на продукти: озвучено прогноз
- Високі ціни газ в Україні змінять вартість продуктів: деякі здешевшають - прогноз
- В Україні відклали питання державного регулювання цін на хліб: коли розглянуть