Якщо завтра війна: що таке "тривожний чемоданчик" і що в нього покласти
На тлі постійних повідомлень про загострення військової ситуації українцям рекомендується зібрати так званий "тривожний рюкзак" - набір речей на випадок екстреної евакуації.
Подробиці пише видання "РБК-Україна".
Що це і для чого потрібно
Психологи сходяться на думці, що наявність пакета з речами першої необхідності допомагає людині з підвищеною тривожністю відчувати себе спокійніше. У ситуації, коли не можна бути впевненим у завтрашньому дні, мати під рукою рюкзак з документами, їжею і аптечкою – запорука стабільності. Ще в 2014 році "тривожні валізки" рекомендували підготувати жителям прикордонних з Росією областей.
Сьогодні, якщо доведеться швидко покинути постійне місце проживання (в разі природних або техногенних катастроф, або при несприятливій військовій ситуації), складений рюкзак – це запасний план дій, який допоможе не впасти в панічний стан.
Що покласти в рятувальний рюкзак?
Для початку підберіть досить місткий рюкзак ємністю від 25 літрів. Залежно від пори року, віку, особистих потреб поступово наповнюйте його необхідними речами. Але серед обов'язкового - кілька копій всіх документів на кожного члена сім'ї, дублікати ключів від квартири, машини і т. п.
Візьміть з собою паперову карту місцевості, ліхтарик із запасними батарейками, засоби зв'язку, компас при можливості, інструменти на зразок ножика, викрутки, ножиць. Також не забудьте гроші - готівка і кредитки. Важливо покласти засоби гігієни, посуд, запас їжі і води, набір туриста (намет, постільна білизна). Аптечка і одяг теж необхідні.
Все це повинно бути у кожного члена сім'ї, а не в однієї людини укупі.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що у Києві п'яна блогерка "тиша" показала, як на Porsche збила кур'єра.
Також ми писали, що Україну чекають морози до -20: синоптик назвав точну дату.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.