/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F6c0bbbc18c0ae86f665ffe6c8e6c94b4.jpg)
МЗС України розкритикувало слова угорського міністра про утиски прав нацменшин
Міністерство закордонних справ України назвало надуманими та заполітизованими твердження міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто про існування в Україні політики порушення прав національних меншин.
Про це повідомляють Факти ICTV із посиланням на речника МЗС України Олега Ніколенка.
– Навпаки, в нашій державі втілюється відкрита політика створення ширших можливостей для самореалізації національних спільнот. Жодних загроз для їхньої національної самобутності не існує. Ми високо цінуємо етнічне і національне розмаїття українського суспільства, – йдеться у коментарі МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві нагадують, що українська влада демонструє максимальну відкритість у питанні національних спільнот. У лютому 2021 року було створено спільну з Угорщиною робочу групу з питань освіти.
– Нині немає жодних обґрунтованих підстав звинувачувати Україну в порушенні прав національних меншин, а тим більше блокувати співпрацю нашої держави з НАТО, особливо на тлі агресивних дій Росії, – йдеться у заяві МЗС.
Причиною такої реакції українського МЗС стала заява угорського міністра в інтерв’ю виданню Magyar Nemzet.
Петер Сійярто нагадав, що раніше президент Володимир Зеленський у розмові із прем’єром Віктором Орбаном дуже позитивно змалював двосторонні відносини між країнами, а потім вніс до Верховної Ради законопроєкт, який говорить, що подвійне громадянство не дає права на державну посаду.
– Це означає, що він хоче майже повністю виключити угорців із участі у громадському житті через приналежність до національної меншини, – сказав Сійярто.
Раніше Петер Сійярто неодноразово заявляв, що Угорщина незадоволена ситуацією із правами етнічних угорців в Україні і тому продовжить блокування євроатлантичних прагнень України.

