День Макарія-весновказівника 1 лютого: чому потрібно ходити в гості й не працювати
1 лютого православна церква відзначає свято преподобного Макарія Великого, одного з перших відлюдників в Єгипті, який залишив світу величезну духовну спадщину.
Хто такий Макарій Великий?
Він народився в Єгипті в селищі Птінапор близько 301 року. У ранньому віці з волі батьків одружився, але шлюб тривав недовго, оскільки дружина померла від хвороби. Після Макарій присвятив себе опіці над сім'єю. Коли старість забрала їх життя, чоловік відправився мандрувати.
Спочатку жив недалеко від рідного поселення, але незабаром відправився в пустелю, де прожив на самоті три роки. Там він зустрів Антонія Великого - батька єгипетського чернецтва. Став його учнем і послідовником, а після смерті наставника перейняв його сан і став настоятелем ченців у Скитській пустелі.
Він часто вступав в бесіди з подорожніми, вислуховуючи їх розповіді про життя. Таким чином, Макарій залишив після себе дорогоцінну спадщину духовної мудрості - 50 бесід і 7 подвижницьких слів.
Народні прикмети 1 лютого
В першу чергу вважається, що по погоді 1 лютого можна передбачити, якою буде весна. Недарма цей день на Русі мав назву "Макар-весновказівник". Так, якщо простоїть ясна погода, значить, скоро настане весна. А якщо вночі все небо буде вкрите зірками, то зима не відступить ще довго.
Також вважається, що 1 лютого не можна обтяжувати себе тяжкою роботою. Прийнято відпочивати, а ще краще – ходити в гості до рідних і близьких, пити чай і довго розмовляти, як любив це робити Макарій Великий.
Щоб привнести в будинок достаток і щастя, бажано запалити вогонь. Найкраще - піч, але якщо такої немає, то камін. На крайній випадок, просто запаліть свічку.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що свято 31 Січня Афанасьєв день: чому заборонено хрестити хлопчиків і переїжджати.
Також ми писали, що обірвалося життя зірки фільму "Іван Васильович змінює професію".
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.