Київська міська прокуратура повідомила про підозру в невжитті заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення заступнику голови КМДА Петру Пантелеєву та колишньому ліквідатору ВАТ "Радикал".
Про це мовиться у повідомлені відомства.
Столичного чиновника звинувачують в непроведенні протягом 2014-2021 років на території київського заводу "Радикал" ліквідації наслідків екологічного забруднення, а також демеркурізації території.
Вказується, що загальний обсяг ртуті та ртутовмісних речовин на вказаній території сягає близько 200 тисяч тонн. Спричинену шкоду в прокуратурі оцінили у понад 40 млрд грн.
У пресслужбі КМДА підтвердили вручення підозри Пантелеєву – відбулося це близько 8-ї ранку вдома у чиновника. У адміністрації наголосили, що завод "Радикал" ніколи не був у муніципальній власності, а спроби міста розробити та профінансувати проєкт з утилізації відходів заводу – були заблоковані владою держави. Тож ситуацію називають "черговою спробою політичного тиску на міську владу".
"Нагадаємо, на заводі "Радикал", який не є і ніколи не був у муніципальній власності, накопичилися шкідливі відходи у результаті недбальства власників. Попри те, що міська влада забезпечила вивезення понад 300 тонн шкідливих матеріалів, а в листопаді 2021 року за ініціативи міста розпочалась реалізація проекту для безпечної утилізації небезпечних відходів на території, правоохоронні органи сьогодні звинувачують заступника голови КМДА у бездіяльності. Ці та інші факти у справі заводу свідчать про те, що вручення підозри представнику КМДА є лише черговою спробою політичного тиску на міську владу. Адже саме державні органи заблокували спроби міста розробити проект утилізації відходів заводу та профінансувати його", – мовиться у повідомленні.
Там нагадали, що 2020 року Антимонопольний комітет України заборонив Управлінню екології та природних ресурсів КМДА фінансувати заходи на території заводу – хоча столична влада заклала до бюджету кошти на очищення "Радикалу".
У столичній адміністрації нагадали про проєкт захоронення небезпечних відходів у 10-кілометровій зоні відчуження Чорнобильської АЕС. У листопаді 2021 року навіть було оголошено тендер в системі Prozorro щодо розробки проєктної документації реконструкції полігону з переробки відходів "Лелів" із влаштуванням багатофункціонального комплексу з демеркуризації, утилізації, оброблення, знешкодження, видалення та захоронення побутових, промислових та небезпечних відходів у зоні відчуження.
Як повідомляв 5.UA, керівнику відділу Офісу генпрокурора повідомили про підозру в підбурюванні до хабара.