COVID-сертифікати стали коротшими, а пакети - дорожчими: що чекає на українців у лютому
З 1 лютого 2022 року українців чекають зміни в багатьох сферах діяльності. Це стосується вартості пластикових пакетів і тривалості COVID-сертифіката. А також правил в'їзду в країни ЄС.
Подробиці пише BBC.
Дорогі пластикові пакети та COVID-сертифікати
Відповідно до закону, затвердженого ще в червні 2021 року, пластикові пакети, що розповсюджуються в магазинах і закладах харчування, повинні коштувати від 2 до 3 гривень залежно від маркування. З 1 лютого пакети, товщі 50 мікрометрів, стануть платними. А в березні закон розшириться і на пакети більш тонкі. Це роблять, щоб незабаром зовсім відмовитися від застосування пластика.
Друге лютневе нововведення - зменшення терміну дії COVID-сертифіката згідно з рішенням Європейської комісії. Тепер документ дійсний не 1 рік, а 9 місяців (270 днів). Зміна пов'язана з новими дослідженнями та науковими даними щодо поширення коронавірусу. Зауважимо, бустерна доза вакцинації повинна бути зроблена через півроку після попередньої.
Правила в'їзду в країни ЄС
З 1 лютого в країни Європейського Союзу можна буде потрапити незалежно від ситуації з коронавірусом в Україні (за деякими винятками). Тобто, достатньо сертифіката про вакцинацію, негативного результату тесту або довідки про одужання. "Заходи по боротьбі з COVID-19 повинні застосовуватися з урахуванням статусу людини, а не ситуації на регіональному рівні, за винятком районів, де вірус циркулює на дуже високому рівні", - пояснили в Раді ЄС.
Нарешті, з лютого розширюється список професій, представники яких повинні обов'язково мати COVID-сертифікат, щоб не бути відстороненим від роботи. Тепер у переліку співробітники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров'я, комунальних підприємств.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що відсьогодні невакцинованих українців не допускатимуть до роботи.
Також ми писали, чому "Київтеплоенерго" відсторонило майже 400 працівників?.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.