Франція надасть Україні 1,2 млрд євро програмного фінансування, яке може бути використане на конкретні проекти розвитку, наголосив заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.
Про це йдеться в переданому УНІАН коментарі Шурми.
"Сьогодні Президент Франції оголосив нову додаткову програму фінансового співробітництва з Україною. Додатково до вже виділеної макрофінансової підтримки в 1,2 млрд євро від Європейського Союзу сьогодні французька сторона ще виділить 1,2 млрд євро програмного фінансування", - пояснив Шурма.
За його словами, Міністерство економіки та фінансів Франції надає уряду України 200 млн євро кредиту, а також фінансові гарантії на 1 млрд євро. Під ці гарантії Україна зможе на пільгових умовах отримати кредити у французьких банках.
Як зазначив Шурма, ці кошти можуть бути використані на конкретні погоджені з французькою стороною проекти розвитку.
"Напрямки, на які можуть бути використані і кошти, будуть додатково погоджені з французкою стороною, і передбачатимуть залучення французьких постачальників та з французьких підрядників", - зазначив він.
Окремо від цим цих коштів вже підписані документи щодо фінансування та постачання в Україну електровозів від компанії Alstom на суму 900 млн євро, також постачання пожежно-рятувальної техніки і будівництво патрульних катерів для ДСНС, на що передбачене окреме фінансування, значив Шурма.
Як повідомляв УНІАН, 24 січня Європейська комісія оголосила про започаткування нової макрофінансової допомоги Україні у розмірі 1,2 млрд євро. Відповідна допомога буде розділена на два транші по 600 млн євро.
Сьогодні у Києві відбулась зустріч президентів України та Франції Володимира Зеленського та Еммануеля Макрона. Після зустрічі під час спільної прес-конференції Зеленський подякував Макрону за виділення Україні допомоги у 1,2 млрд євро.
Вас також можуть зацікавити новини:
- "Інструмент захисту суверенітету України": Макрон про Мінські домовленості
- Зеленський розповів, чи помітив більшу відкритість Путіна щодо виконання Мінських угод
- Макрон у Києві закликав шукати такі "гарантії безпеки", які влаштовуватимуть усю Європу