Генсек НАТО надіслав Москві лист із пропозиціями щодо діалогу
Генсек НАТО надіслав Москві лист із пропозиціями щодо діалогу

Генсек НАТО надіслав Москві лист із пропозиціями щодо діалогу

КИЇВ. 10 лютого. УНН. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг надіслав листа міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову з пропозицією продовжити діалог у межах Ради Росія-НАТО. Про це Генсек заявив на спільному з британським прем'єром брифінгу у четвер у Брюсселі, передає кореспондент УНН.

Цитата:

“Сьогодні вранці я надіслав листа міністру закордонних справ Лаврову, в якому повторив своє запрошення Росії продовжити наш діалог у межах серії зустрічей у Раді Росія-НАТО, щоб знайти дипломатичний шлях уперед”, — сказав Столтенберг.

Деталі

За його словами, у НАТО готові вислухати побоювання Росії та обговорити шляхи збереження та зміцнення основних принципів європейської безпеки.

“Ми запропонували взаємні брифінги з навчань та ядерної політики, способи підвищення прозорості та зниження ризиків у військовій діяльності, зниження космічних та кіберзагроз, серйозний контроль над озброєннями, включаючи ядерну зброю та ракети середньої та малої дальності наземного базування. Ці сфери є порядком денним для конструктивного діалогу”, — сказав Генсек Альянсу.

Контекст

Українська влада та західні партнери в останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Головна вимога голови Кремля полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

Росія виставила низку вимог щодо так званих "гарантій безпеки" до США та НАТО. Зокрема, це стосується скорочення американських військ та озброєнь у Європі, а також відмови від подальшого розширення Північноатлантичного альянсу на схід за рахунок прийому до НАТО України та Грузії. Серія переговорів, що відбулася у Женеві, Брюсселі та Відні у січні, закінчилася, за словами Москви, "безуспішно", що збільшує ризик ескалації конфлікту навколо України. Проте, Москва чекала і на письмові відповіді, які США та НАТО передали РФ 26 січня. Після цього президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не побачила у відповіді Заходу щодо "гарантій безпеки" обліку трьох ключових вимог, включаючи нерозширення НАТО.

Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та загрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення. Росія заперечує плани вторгнення.

Теги за темою
Україна Росія НАТО
Джерело матеріала
loader
loader