Нові тест-системи дозволять не лише виявити віруси в організмі, а й прогнозувати перебіг хвороби в інфікованого пацієнта.
Науковці Інститут молекулярної біології і генетики в Україні розробили п’ять різних тест-систем для одночасного виявлення коронавірусу, грипу та інших небезпечних респіраторних вірусів.
Про це пише пресслужба ІМБГ.
Повідомляється, що ці тест-системи дозволять не лише виявити віруси в організмі, а й прогнозувати перебіг хвороби в інфікованого пацієнта. Зокрема, йдеться і про коронавірусну хворобу.
В інстиутті пояснюють, що вчені налагодили технології розробки тест-систем на основі ПЛР та кПЛР з різними типами детекції і наголошують, що ці системи можна буде легко використовувати навіть у районних лікарнях.
Дослідники зазначають, що отримані результати експериментів дозволяють розробляти будь-які комбіновані тест-системи для визначення небезпечних патогенів людини та тварин: і такі, що потребують дуже дорогих приладів, зокрема ПЛР у реальному часі, і ті, для застосування яких достатньо звичайних термоциклерів, які можна закупити та використовувати у будь-якій лікарні країни.
"Ці підходи дозволяють зберегти високу чутливість, яку дають ПЛР реакції, та значно здешевити проведення діагностики", — підкреслюють в інституті.
Нагадаємо, до України доставили нову партію придбаного за кошти держбюджету препарату "Ремдесивір", який призначають для лікування пацієнтів з COVID-19. Партію у кількості 43 711 флаконів “Ремдесивіру” (100 мг) найближчим часом буде розподілено між медичними закладами, відповідно до потреб кожного регіону.
Читайте також:
- Ляшко заявив про пік хвилі COVID-19 в Україні і повідомив "приємну новину"
- В аптеках Хмельницького з'явився "Молнупіравір": у продажі може бути фальсифікат
- Раніше хворіли безсимптомно, зараз - ні: педіатр розповів про перебіг COVID у дітей