Провали в приватизації і скандали: названі можливі причини звільнення Сенниченка з ФДМ
Провали в приватизації і скандали: названі можливі причини звільнення Сенниченка з ФДМ

Провали в приватизації і скандали: названі можливі причини звільнення Сенниченка з ФДМ

Дмитро Сенниченко / фото УНІАН, Ані Брессонова

У Верховній Раді 318 народних депутатів проголосували за відставку Дмитра Сенниченка з посади Голови Фонду держмайна.

Видання "Апостроф" досліджувало передбачувані причини його звільнення, зокрема, мова йде про невдачі у продажу держмайна, корупційні скандали і розслідування стосовно нього.

Журналісти згадують, що Сенниченко був помічений в схемах з відчуження держмайна в "Укрпошті". А будучи главою ФДМ, блокував введення в експлуатацію житла в Києві.

В якості його профільних провалів журналісти згадують приватизацію АТ "Перший київський машинобудівний завод" ("Більшовик"), коли виручені 1,4 млрд грн. Сенниченко називав "перемогою", але експерти, а потім і правоохоронці порахували суму заниженою. Саме тому 13 лютого ДБР заявило про арешт 100% акцій заводу і розслідування проти ФДМУ - в постанові Печерського райсуду від 26.01.2022 була вказана вартість "Більшовика" в 4,5 млрд грн. Таким чином Сенниченко і ФДМУ недоотримали понад 3 млрд для бюджету, і такі дії можуть бути трактовані згідно ч.2 ст. 364 КК України (за цією статтею передбачено позбавлення волі строком до 6 років).

Ще однією причиною звільнення Сенниченка могла стати загальна ефективність ФДМУ в період його керівництва. Так, замість обіцяних ним 12 млрд надходжень від приватизації за 2021 рік, вдалося набрати лише 3 млрд.

Як показник слабкої ефективності органу журналісти згадують аукціон, що не відбувся, на надприбутковий ОГХК. Три спроби його приватизувати виявилися провальними.

"Центренерго" також став ілюстрацією провального управління з боку ФДМУ. Компанія в 2017-18 демонструвала прибуток до 2,5 млрд за рік, а в 2019 при Сенниченко, її збиток склав 1,98 млрд грн.

Раніше заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Холодов розповів про "як мінімум 6 кримінальних розслідувань" щодо Сенниченка, і наводив список. Там були, зокрема, порушення під час приватизації, управління держмайном і призначень у фонді.

"З системою оцінки майна були величезні проблеми, що "Більшовик" продали в три рази дешевше реальної вартості і що "Велика приватизація" де-факто не почалася", - прокоментував Андрій Холодов звільнення Сенниченка.

Джерело матеріала
loader
loader